View Single Post
Staro 18.01.2008., 23:38   #102
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Imam osjecaj da velik dio ljudi koji na ovom topicu pljuje po ovom lapu nikad nije ni sjela za ikakav Mac. Dozvolit cete da neki jesu, ali velik dio zasigurno nije. Sto je i razumljivo jer velik dio ljudi ovdje actually niti ne zna sta bi s jednim Mac-om. Pa je i ova hrackaona sama po sebi razumljiva. Osobno nisam nikakav Apple zagrizenjak ili fanboy, ali svakodnevno radim profi poslove na Mac-u (a i na PC-u) i jednostavno je cinjenica da je Mac (i OS X) u takvih poslova zlata vrijedan. Tko nije probao, ne zna. Pa ako Apple ima Macbook koji je odlican mali lap na koji mozes stavit i OS X i Windowse i ako ima Macbook Pro koji je jos je*eniji komad hardvera na koji takodjer idu OS X i Windowsi (stovise, Macbook Pro je pobijedio kao lap koji najbolje gura Vistu izmedju hrpice ostalih), zasto onda nebi imao i nesto izmedju? Osim toga kompletna Apple-ova filozofija oko proizvoda je neusporediva sa PC-jashkim svijetom, sto covjek shvati tek kad provede jedno odredjeno vrijeme uz Mac. Da se razumijemo, meni je i dalje primarni OS Windows i primarni stroj PC, ali za neke stvari mi je Mac jednostavno nezamjenjiv.

Sto se tice samog Air-a i njegovih nedostataka, gledajte na Air kao na prijenosni terenski shminka ultra-low-weight lap. Ciljane publike svakako ima, Apple zagrizenjaka je ionako dosta, a kako bi lap bio sto laksi i prenosniji, normalno da je bio potreban kompromis. Da je bilo mjesta za 4 USB porta, Ethernet, DVD-drive zar mislite da bi se islo na posebno dizajnirani minijaturni C2D? Jeste li uopce vidjeli maticnu plocu od Aira? Za one koje nisu:



Osim toga, vjerojatno najbitnija stvar u samoj prici je sama lakoca koristenja Mac-a kao takvog. Nema svih onih silnih za*ebancija kao kod Windowsa, kad nesto treba raditi onda to RADI. To je jedna od najvecih prednosti ne samo Air-a nego Macova opcenito...
evo, evo, slušajte čovjeka kad mene nećete
Gabre je offline   Reply With Quote