View Single Post
Staro 28.12.2007., 18:49   #19
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor n.r. Pregled postova
iz toga pojačala kraj antene idu tri kabela za tv, svaki u jedn stan.
e sad ja iman 2 tv pa iman na tome mome kabelu (1 od tri) prije televizije isto jedno malo pojačalo, ima trafo od 24V i dva izlaza.
eto. to drugo "pojačalo" je u stvari ispravljač koji napaja onu prvu "kutiju" sa uhf i vhf ulazima, tj. pojačalo.

taj ispravljač pretvara 220v iz utičnice u istosmjernih 24v koje "šalje" po antenskom kabelu do pojačala. ako imaš voltmetar, na kabelu koji je označen vjerovatno sa "out" ili "tv" na pojačalu (druga 2 priključka su uhf i vhf ulazi), trebaš izmjeriti tih 24v. plus je srednja žica antenskog kabela, minus ona pletenica okolo.

ako tih 24v nema, ispravljač je krepao i treba ga zamijeniti. mislim da ćeš teško pronaći 24-voltni antenski ispravljač jer se rijetko koristi.

za svaki slučaj, za biti 100% siguran, trebaš odspojiti taj kabel iz pojačala i još jednom izmjeriti napon ispravljača, jer se ponekad dogodi da pojačalo krepa tako da se tih 24v ne može izmjeriti. ako 24v ni onda nema, sigurno je ispravljač otišao.
ako sa tako odspojenim pojačalom dobiješ 24v na ispravljaču, onda je problem u pojačalu.

EDIT: ovako spajaš novo pojačalo:

UHF - UHF antenu
onda je ovi drugi ulaz
VHF - VHF antenu

mora još postojati izlaz, out, mix ili nešto slično. pošalji bolju sliku ili slikaj pojačalo koje si dobio.

ispravljač spajaš tako da:

ANTENNA -ide u izlaz pojačala
TV - prema televizorima

obavezno makni staro pojačalo i ispravljač, jer ti ne pašu sa ovim novim dijelovima.

trebati će ti još jedan razdjelnik signala da možeš priključiti izlaz TV na 4 televizora, znači razdjelnik 1u4. njega spajaš onako kako je na njemu nacrtano, nije komplicirano.

Zadnje izmijenjeno od: mymoon. 28.12.2007. u 19:05.
mymoon je offline   Reply With Quote