-hm,koliko razmišljam o drvenom kućištu toliko razmišljam o prenosivom ili ne prenosivom drvenom kućištu.
-iverica je teška pa bi bila prikladnija za ne prenosivo kućište,tipa stol ko ovaj prvi primjer,ja sam razmišljal da napravim ormarić na zidu s staklenim vratima ko kuhinjski element.Neonke,optika da se otvara s boka(uspravan položaj), da se vidi unutra i normalno da se lako otvara radi intervencija i isprobavanja.U iverici radit nešto poput ovog stola ili ormarića nije teško jer dođeš s mjerama u neki centar di se te ploče prodaju i izrežu ti u milimiter,poslije sve ugradit unutra,e tu treba isprobavanja i vremena.
-puno drvo i šperploča bi bilo dobro za prenosivo kućište,pogotovo kombinacije tih matrijala,no tu se traži majstorstvo jer se lako na kraju desi da dobijete izgled starog sanduka za povrće,no uvijek ga mozete pofarbat u maskirne boje pa nek glumi sanduk za municiju.

Dakle treba pazit na spojeve,šperploča je na čelu jako neugledna i treba je spajat pod kutem ili sakrit punim drvom,ovaj drugi primjer(drugi link tu gore).
No sljepljivanjem se da dobit puno oblika,zavijenih prije svega,a i lako se rezbarskom pilicom da izretat otvor za vent i sl.u raznim oblicima puno lakše nego recimo u aluminiju.
-i na kraju završna obrada,da se vide teksture,puno brušenja i poliranja i lakiranja,a neko će htjet i bajcat(tonirat da recimo liči na mahagonij),a ako bi se išlo na bojanje onda opet kitanje i šmirglanje.Baš posal za penziju.

-kad je taj stolarski dio gotov treba ugradit komponente,a mene posebno brine zadnja strana koja traži puno otvora ili je napravit limenu od nekog starog kućišta(dodatni trošak bar meni) i naprijed otvori za optike koje bi trebale imat drveni dio koi se otvara sa ladicom ili velika drvena vrata koja ih skrivaju.
-eto to su moji strahovi

glede drvenog kućišta,treba vremena i alata ili puno novaca za majstore,no imat recimo kućište od punog drva čije su stranice ukrašene duborezima raznih strogova daje ti 15 minuta zajamčene slave na svakom lanpartiyu.