View Single Post
Staro 21.11.2007., 09:28   #4
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 497
radijator 120 --> radijator 120 --> GPU blok --> radijator 360 --> CPU blok --> T linija --> pumpa.

Cijevi su promjer 12mm, pumpa je dovoljno jaka (moja pretpostavka), radijatori i blokovi mi nisu restriktivni, protok sam izracunao preko jednog programa i kaze da je ok, a meni temperature bas i nisu najbolje.
Core duo na 3.6-->1.4V po ljeti 62 stupnja, graficka oko 55 volt modana.
Frend ima slicnu konfu ali samo sa jednim 360 radijatorom (imamo iste radijatore i bloke za cpu i gpu) i ima manje temperature.
Cak sam i zbrusio CPU bez ucinka i pet puta preslozio.
Jel moguće da zbog ova dva single 120 radijatora imam vece temperature?
Ako ne, sta bih trebao napraviti u sustavu da snizim temperature ili je to normalno.
Jos nesto s cim da ocistim radijator iznutra? Jer sam prije furao neku boju u sustavu sa ona dva single 120 radijatora pa mi se voda brzo zamuti.

Hvala

p.s. sorry na duzem postu
Koliko ventilatora koristis?

Vrlo vjerojatno imas slab protok zbog broja radijatora, nekad je manje vise. Ovako ti komp izgleda kao kotlovnica. Osim toga, krivo si spojio sistem. Probaj spojit ovako: pumpa-->360rad-->cpu-->gpu-->t-line-->pumpa.
Ili si napravi odvojene sisteme za cpu i gpu kad vec imas toliko radijatora. Treba ti samo jos jedna pumpa.-->
Citiraj:
Autor peltierzg Pregled postova
Bok

Eto poprilicno sam nov u vodenom svijetu i izgleda da nesto krivo radim pa molim za svaku pmoc i sugestiju.
Sustav ide ovako:

Pumpa (Laing D5) --> radijator 120 --> radijator 120 --> GPU blok --> radijator 360 --> CPU blok --> T linija --> pumpa.

Cijevi su promjer 12mm, pumpa je dovoljno jaka (moja pretpostavka), radijatori i blokovi mi nisu restriktivni, protok sam izracunao preko jednog programa i kaze da je ok, a meni temperature bas i nisu najbolje.
Core duo na 3.6-->1.4V po ljeti 62 stupnja, graficka oko 55 volt modana.
Frend ima slicnu konfu ali samo sa jednim 360 radijatorom (imamo iste radijatore i bloke za cpu i gpu) i ima manje temperature.
Cak sam i zbrusio CPU bez ucinka i pet puta preslozio.
Jel moguće da zbog ova dva single 120 radijatora imam vece temperature?
Ako ne, sta bih trebao napraviti u sustavu da snizim temperature ili je to normalno.
Jos nesto s cim da ocistim radijator iznutra? Jer sam prije furao neku boju u sustavu sa ona dva single 120 radijatora pa mi se voda brzo zamuti.

Hvala

p.s. sorry na duzem postu
Koliko ventilatora koristis?

Vrlo vjerojatno imas slab protok zbog broja radijatora, nekad je manje vise. Ovako ti komp izgleda kao kotlovnica. Osim toga, krivo si spojio sistem. Probaj spojit ovako: pumpa-->360rad-->cpu-->gpu-->t-line-->pumpa.
Ili si napravi odvojene sisteme za cpu i gpu kad vec imas toliko radijatora. Treba ti samo jos jedna pumpa.
Bleki je offline   Reply With Quote