View Single Post
Staro 01.11.2007., 06:45   #63
Pygm4li0n
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Požega
Postovi: 54
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ili je nvidiji dobrota u srcu, pa su odlucili svoje prijasnje produkte devaluirat na opcu radost novih kupaca?
aha nanjushili su krv, pa od silne dobrote zele ATIju skratit muke - izbacuju karticu koja u odnosu na proshlu god. ima abnormalan omjer cijene/kvalitete, a sudeci po euforiji koja se stvara oko G92 mogli bi biti na tragu necega..

Naravno, ne mislim ja da ATI moze samo tako propast, ali godina dvije poslovanja bez veceg profita, ili cak sa gubitcima, uz imperativ pojacanog ulaganja u R&D koje ne rodi adekvatnim plodom, pad vrijednosti dionica, panika i povlachenje manjih dionichara, sto rezultira gospodarski neutemeljenim daljnjim padom ... i od jednom od korporativnog diva ostaje samo bankrot.

hipotetski problem ATIja je sto vishe nije 'svoj', vec vlasnishtvo AMD'a kojem' ni samom ne cvatu ruze, i sad teoretski negdje u prelasku vlasnishtva ATI gubi svoju produktivnost i konkurentnost, te nakon dovoljno vremena takvog status quo'a postaje AMD'u mlinski kamen oko vrata. Kad nekakav upravni odbor u AMD'u procjeni da ih taj kamen vuche to a point of no return, mogu jednostavno donijet odluku da se dotichni 'bolesni' extremitet odstrani, odnosno ugasi. Just like that, u svrhu vlastitog spasavanja..

Slobodno trziste nazalost ne bira sredstva, i ravna se samo po profitu i svojim krutim zakonima, koji nerijetko nalikuju onima djungle.

Sad mene mogu palit na lomachi, ali ja decidirano tvrdim da je u ovom trenutku Moralno kupit ATIjev proizvod, a gledajuci dalje od svog nosa cak i pragmatichno.
Pygm4li0n je offline   Reply With Quote