View Single Post
Staro 20.09.2007., 23:02   #1
MDT
Premium
 
MDT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
WLAN problem sa Thomson Speedtouch 780WL

Na dotični router se bežično spajam preko laptopa i do jučer je wlan funkcionirao kako treba, no sada mi veza sa lokalnom mrežom i internetom crkne nakon nekoliko sekundi od početnog spajanja (kad upalim komp) iako je prethodno signal strength bio excellent (100%). Nakon toga više nije moguće uspostaviti bežičnu vezu sa routerom. Na samom routeru indikator za wlan je stalno upaljen. Sad sam spojen ethernet kabelom te mreža i net funkcioniraju bez problema već duže vrijeme, iz čega mogu zaključiti da nešto ne valja sa wirelessom, ali ne sa onim adapterom na laptopu. To kažem zbog toga što se na ostale wlanove bez problema spajam, stavljeni su najnoviji driveri za wireless adapter, OS je Windows Vista Ultimate x64. Zanimljivo je što se taj wlan čas vidi, čas ne vidi na Vistinom popisu dostupnih wireless networka, a u onom periodu dok je vidljiv, signal bude odličan i kad se probam spojit - ne može. Probao sam nekoliko puta restartati router, promjeniti mu lokaciju u sobi, očistio prašinu s njega , isključio pa ponovo uključio wlan interface i ništa nije pomoglo. Možda glupo pitanje, ali zanima me da li mogu zbog ovog wlan problema Iskonu reklamirati router da mi ga zamjene, iako internet (preko etherneta) i voip telefonija funkcionira?
MDT je offline   Reply With Quote