19.09.2007., 00:06
|
#45
|
Moderator
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
|
Citiraj:
Autor KnezTame
Neznam bas to za DX, jer svi profesionalni 3D MCAD, modelarski programi koriste OpenGL, a ne DX...
zato Vista ima generalni pushing u MCAD i 3D aplikacijama...
|
Je, sad sam išao ponovno pročitat stvar. Uglavnom su spominjali neke stvari koje su se više ticale npr. modela u filmovima, osvjetljenje u istima i slične stvari.
U pravu si kad kažeš da CAD alati koriste (u velikoj većini) OpenGL.
Citiraj:
Autor rkahler
Razlikujte 3D za igre ( najčešće low-poly ) i 3D za animacije, CAD i sl.
Za izradu modela za igre i rad unutar game engina, dovoljne su gamerske kartice, ne moraju biti ni tweakane i radi se u DX-u jer je brži.
Za izradu animacija ( unutar igara, filmovi, spotovi ) i rad u CAD programima, bolje su profi kartice u OpenGL, brže i stabilnije rade sa velikim brojem poligona i tekstura.
Po pitanju tweakanja : ako se želite ozbiljno baviti 3D-om, nemojte tweakati, uvijek će vam program puknuti u najkritičnijem trenutku.
Quadro 550 je 2000.00 kn, FireGL 3300 je 1600.00 kn, imat ćete stabilan, brz i siguran rad.
|
Ovo iznad što sam napisao, rkahler je puno puno bolje objasnio.
Mada, ako se nema novaca, soft modana 2600XT bi mogla napraviti opako dobro isti posao. Sve je to rizik, ali bože moj - sejvajte radove 
|
|
|