View Single Post
Staro 05.06.2007., 14:42   #38
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Wolverine
thnx na objašnjenju i linkovima
a razlog da je seasonic skup je očito to što je nov a sve što je novo je skupo kako got super ili sranje bilo

pročitao sam obje recenzije s silentpcreview-a
- seasonic i corsair imaju skoro iste preformanse (očekivano)
- na corsairu mi se sviđa da ima par glavnih kabela stalno priključenih i dodatne koji koriste po potrebi te se mogu bez problema izštekati iz napajanja ako su nepotrebni (dosta bitno da s spriječi gužva, pogotovo ako je kučište midi tower)
- problem kod toga bi mogao biti da se kabel malo pomakne pa nešto ne radi ali to je već cjepidlaćenje
- s druge strane seasonic ima neke dodatne (možda i nepotrebne za prosječnog korisnika) stvari npr - Dual Magnetic Amplifiers [Mag-Amp], High Reliable Aluminum Electrolytic Capacitors, Super High Efficiency [up to 88%] itd što napajanje čini automatski privlačnijim za kupiti iako će mnogo toga ostati neiskorišteno
- i da spomenem estetiku koja skoro uopće nema veze s preformansama ali seasonic mi je lijepši

ostale stvari neću sad nabrajati kad ionako možete pročitati recenziju (ili već znate)

- zaključak : zbog istih preformansi rezultat je neodlučen i sad ostaju cijena, sitnice (kablovi kod corsaira) i čista estetika kao odlučni faktori (tim redom)
- cijena je u corsairovu korist, sitnice u corasirovu, a tek je seasonic pobjednik u estetici što nije ni neki važan faktor (jedini koji vidi moj komp iznutra sam ja tako da nije ni bitno)
- dakle što se mene tiće uzet ću ipak corsair

corsair ipak uzima pobjedu
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote