View Single Post
Staro 23.04.2007., 13:02   #1
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Smile Swarmov "HTPC" u izgradnji

Odlučio sam i ja složiti nekakav HTPC, ništa fency, od jeftinih i svima dobavljivih djelova, dakle ništa od novih Core 2 Duo proceva, Athlona X2, Raptora, 2 GB RAM-a i tko zna čega sve ne
Ovo je thread u kojem možete pratiti napredak, davati komentare, sugestije itd.
Kućište će biti od pleksiglasa, za sada je još u fazi planiranja i razmatranja. U tom HTPC-u za sada u planu stoje AMD Athlon XP 1800 Palomino (Plomino), Abit KD7, 512 MB RAM-a sa custom made heatsprederima (under construction), Leadtek MX440 grafa, a o napajanju, hard disku i TV kartici još trebam razmisliti i krenuti u nabavku.
Divan kompletić od XP 1800 proca, KD7 i floppy jedinice sam kupio od zweitakta, s naglaskom da je ploča možda ispravna, a je li ispravna vidjet će te kasnije...

Dio 1. hlađenje proca
Nisam dobio hladnjak za proc pa sam se bacio u izradu vlastitog!
Upotri***io sam Intelov (LOL) box hladnjak za socket 478 procesore, kojeg sam prilagodio točnije modificirao kako bi mogao stati na socket A.



Ako možete vidjeti na bazi crne točke, to su oznake gdje će se sa 3 mm borerom izbušiti rupe.
Koristit ću bušilicu snage 450W:


i fleksericu tj. kutnu brusilicu snage 550W sa brusnom i reznom pločom.


Nakon nešto bušenja i brušenja:


Izgleda lošije na slici nego u živo, nažalost ploča za brušenje je već bila pri kraju...
Premda na slici izgleda poprilično grubo, relativno je glatko.
U petak sam se prekasno sjetio otići kupiti vodobrusni papir...
A nisam se ni sjetio kupiti nove šajbe za poliranje za fleksericu LOL
Idući put obavezno po sav alat, na vrijeme
Napravio sam još backplate koji bi trebao poboljšati držanje hladnjaka na jezgri, no na kraju mi je nepotrebno zagorčao život pa sam ga odbacio i našarafio hladnjak bez backplatea...
Ovako:


Stavio sam 2 šarafa jer bi trajalo cjelu vječnosti dok bi odšarafio 4 komada...A i ovako dobro drži.
Izolir traka je tamo kako se ne bi oštetili vodovi na ploči, pošto su poprilično blizu rupi...

Baza namontirana:


i vent je gore...

Na slici se ne vidi baš najbolje, ali lopatice venta sam obojao sa plavim markerom, pa kad se to osuši ispadne neka kewl sjajna ljubičasta, koja izgleda poprilično dobro pod sunčevim svjetlom...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote