Posljednji korak vam nudi registraciju sa CyberLinkom u vidu tehničke podrške. Ovo nije obavezno pa možete i preskočiti.
Ovime je osnovno namještavanje PowerCineme gotovo.
Po završetku se pojavljuje početni izbornik programa.
U opcijama po želji, kao što sam već napomenuo, možete odabrati 2, 4 ili 6 kanalni sustav, a nude se i slušalice te digitalni SPDIF izlaz.
Time shifting je podržan i preporučam njegovo uključivanje jer je to jedna od najboljih stvari kod TV kartica.
Naime, to je teško u par riječi prevesti na hrvatski. Radi se o kao nekakvom historyju koji snima sve što trenutno gledate. Ukoliko vas nešto prekine u praćenju TV programa, možete jednostavno pauzirati stvar i obaviti što morate. Za to vrijeme se u pozadini snima TV program dok vi vidite scenu koju ste pauzirali. Kad se vratite, možete nastaviti gledati program na onom mjestu gdje ste ga zaustavili dok se u pozadini i dalje snima program koji je trenutno na TV-u. Zgodna stvar, zar ne?
Ukoliko imate veći hard disk, obavezno odaberite najkvalitetniji način snimanja. Razlika se vidi...
Program je moguće koristiti i kao player video, ali ne i audio datoteka te slika. Još jednom šteta jer bi time ovaj program u potpunosti mogao poslužiti za Home Theater Personal Computer (HTPC).
Mislim da nova verzija PowerCineme podržava audio datoteke te slike, a po želji uvijek možete koristiti i neki drugi program za HTPC no o tome drugom prilikom.
Odabirom stavke TV krećemo s gledanjem TV programa. Treba mu nekih 5 sekundi da otvori pa se treba malo strpriti.
S lijeve strane je moguće odabrati izvor videa, otvoriti folder sa snimljenim videom, namjestiti snimanje u određeno vrijeme, pogledati popis programa,... Jako zgodna stvar je da programima koji imaju teletext automatski stavi ime.
Ostale detalje možete promijeniti u opcijama.
