View Single Post
Staro 04.02.2007., 16:48   #77
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
dakle idem ja doma prije pol sata polagano šetam se prema doma tam u sigetu onom mračnom parku mislim da se zove park mladenaca
Znam da sam cuo na radiju da je netko predlagao da se u nizu sanacija po gradu i taj park sredi. Procitaj pazljivo sto kazu pri kraju teksta : Cijeli je prostor vrlo oskudno rasvijetljen, posebno u dijelu oko Super Andrije. Iz tog razloga većina stanovnika u večernjim i noćnim satima izbjegava prolaziti kroz park. Detaljnije


Pojedini komentari procitani ovdje vise oslikavaju uzrast a manje zivotno razumne rezolucije. Ljudski zivot nema cijenu, uciniti drugome zlo jer nemjerljivo vece nego kad ga sam dozivis. Vjerujes li u vise , nize, linearne ili metaforicke dosege stvoritelja. Na kraju, svako odgovara samo za svoje postupke. Zao mi je da si to dozivio, ali ako ces od sada, okretati se za svakom sjenom ili hodati "opremljen" naokolo... tada je ova ekipa postigla puno vise od puke kradje i tebe ucinila gorom osobom. Prema citavom zivotu > nebitna epizoda. Nista ti se nije desilo i to je najvaznije.

Da si cak imao palicu, takve situacije su nepredvidljive. Mozda si mogao prokljinati tu noc sa zadrzanim playerom i telefonom u djepu. Nasilje je uvjek obecanje novog. Dokaze toga mozes vidjeti svakodnevno na svakom horizontu oko sebe. Statisticki je nistavno da ces ponovo to doziviti, a ici svjesno vani sa arsenalom u djepu je biti covjek bez istinske slobode. Strah je nikakva sloboda.

Mene je davno u srednjoj napao trojac dok sam hodao sa djevojkom. Ako ista moze aktivirati one najnize instinkte onda je to takva situacija. Cast, obrana i slicne stvari koje posebno uz te godine idu kao magnet. Jos kad si utreniran,nemas kocnica. Uvod je bio nesto kao : "Nahrani mi ovaj djep sa 100-kom.

Jedan je bio blokiran i bacen u stranu, drugi je dobio u pleksus dok je treci - koji uopce (kako mi se cinilo) nije bas pripadao ovoj ekipi - vukao k'sebi ovog na podu i govorio : "Ma idemo, dosta toga"

Mozda ce ti ovaj opis zvucati šerifski, ali naprotiv. Ja se uopce nisam tako osjecao. Sljedecih mjesec dana (skromno receno) odzvanjala mi je kletva nesretnika sa poda, nesto tipa : "Naci cu te je #*!@, ubit cemo te ko psa zbog ovoga. Ta primitivna cast kvarta, ulice i tko zna cega je cesti motiv za osvete ili kojekakva produbljivanja konflikta. Sad, ako si kriminalac, pa ti mentalitet ovakve stvari prihvaca kao nesto uobicajeno, onda ti je svejedno... no ako si normalna osoba onda zelis "odšetati" bez tereta u novi dan. To ne znaci da ces u situaciji prezivljavanja reducirati svoj instinkt, to je ionako nemoguce. Ali ova situacija, za veliki broj normalnih osoba i nije trebala drugacije zavrsiti.

Ako zelis dobiti samopouzdanje, ali ne za 3 kružna pred lokalnom ekipom vec za neku vrstu usavrsavanja bez agresivnosti. Onda kreni ili na Wing Tchun ili Aikido. Vjestine koje koriste silu protivnika a ne uzrokuju silu krutom i banalnom silom uobicajenih vjestina. Zapravo, sto su umnije tehnikom i poznavanjem anatomije vjestine, to manje postoje kao natjecateljske. Najvece vjestine uopce zato i nemaju takmicenja, no razloge toga znaju oni koji su dugogodisnji praktikanti. Sto rekose mudraci : "Najveca vjestina je ona koje se nikome ne pokazuje"

Ako si ovo jako emotivno dozivio, ispricat cu ti jos jednu kratku pricu, bas vezano za tematiku. Kad sam prvi put davnih dana, uopce saznao za Wing Tchun vise od pukog
naziva vjestine... bilo je to u razgovoru covjeka tada novog poznanika koji mi je pricao razloge zasto je postao trener.

U nekome restoranu, prilicno pristojnom u germaniji, par ljudi je provociralo dvije zene koje su sjedile za sankom. Navlacili su ih, obasipali uvredama. Spomenuti covjek je sjedio mozda par metara od njih i svjedocio toj storiji. Bio je zaposlen kao redar koji osim klasicnih metoda nije ni sanjao o onome sto ce vidjeti. Pojavio se glavni redar (glazbenik profesijom) sa lop sao-om (tehnika vrebanja ruke) doslovno kao pahuljice povukao ove heroje vani. Izasao je za njima, misleci da ce tek sad biti problema, no ti isti ljudi su se vratili bez imalo agresivnosti i molili da im objasni sto je on to malocas napravio? Gdje to mogu nauciti i kako se to uopce zove? Isti taj ucenik, sam je priznavsi progrijesio kad se ranih 90-tih napio i izbacio par redara iz Kulusica. Ako tko poznaje kojeg bivseg, ova prica nije bas nepoznata medju njima. Vani se desila ista stvar, nitko od tih redara nije bio ljut, vec samo fascinirani onime sto je napravio. Nitko nije bio ostecen ali svi su ostali sa istim pitanjima

Ovo se zove ideal situacije. Zivot ih ne stvara, ali dobro je teziti znanjima koje tako oblikuju stvarnost oko sebe.

Dugo se nisam poduze raspisao... pa ako nista drugo, da ne razocaram Codiaca

EDIT ~

Svakako odi na policiju. Opisi napadace, uvjek ce se naci podosta ljudi koji su bili vec prijasnje musterije. Bolje ces se osjecati jer si napravio nesto konstruktivno. Nemoj se tjesiti da ih nece uloviti ili naci. Samo ti odi i prijavi stvar.

Cesto nakon ulova i zapljenjivanja ukradene robe, dolaze pozivi ostecenima da dodju prepoznati svoje stvari. Istina, ne nadje medju tim stvarima bas svatko svoje stvari, ali zasto ne probati, mozda se iznenadis. Toliko mozes uciniti a sam i dalje ostati dobra osoba bez previse gnjeva
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 04.02.2007. u 17:15.
Visage je offline   Reply With Quote