View Single Post
Staro 21.12.2006., 17:55   #1
Lala
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Question Napokon novi komp. HELP!

Zelim ga u svojoj sobici do 2007! Komp naravno... Vec skoro pola godine sam u potrazi za savrsenom konfom(za mene). Cijena koju sam imala u planu dati za komp mi se u meduvremenu poduplala(gadan je ovo hobi... : nono . Svi u ekipi me vec sprdaju, kao kakav je to komp koji se kupuje 6 mj., da ja s tim u biti zelim na Mjesec i sl. Ah, ne mozes ih ne voljeti .
A sad ono bitno, radi se o konfi bez periferije. Ja sam si to slozila ovako nekako(sve iz linksa osim anteca p180b):

-CPU: Intel Core 2 Duo E6600
-CPU Cooler: Artic-Cooling Freezer 7 Pro
?pise artikal u dolasku, ovi iz Zg rekli da moguce da dobiju kroz tjedan dana, ali ako ne dobiju sto da drugo uzmem, E6600 se dosta grije, nesto moram uzeti...
-MBO: -Asus P5W DH Deluxe
?koliko sam skuzila nitko se na formu nije zalio sto se tice stabilnosti i sve u svemu cini se kao super ploca i bugovci su je preporucili(haha), ali ova zlocesta sjekirica 2 mi je sad postala interesantna...Sky, ti imas asusicu, a negdje spominjes da bi htio kupiti Intel BadAxe2, da ti se intel na intelu na intelu cini kao najstabilnija kombinacija. Sta ti asusica nije dovoljno stabilna? Jedva cekam review od ove intelice, jer zelim ici u nabavku CIM PRIJE!
-VGA: nVIDIA Gainward Bliss 7900 GS, 512MB(vec kupljeno)
-VGA hladnjak: Zalman VF900-Cu LED
?da uzmem LED ili ne LED(nije neka raz u cijeni)? mislim da sam negdje na ovom forumu procitala da je nesto bolje rjeseno na VF700 nego na VF900, ne sjecam se tocno sto, da se nesto sa VF700 dobije, a sa VF900 ne. Sta da onda uzmem?
-RAM:
-1. izbor: PC-6400, 2048MB, DDR2, CRUCIAL, KIT, Ballistix, 800 MHz, 2x1024MB ~ 2.743,83 kn
-2. izbor: PC-6400, 2048 MB, DDR2, Corsair C4, KIT, Twin2X, 800 MHz, 2x1024 MB ~ 2.824,82 kn (jamstvo 24mj)
-3. izbor: PC_6400, 2048 MB, DDR2, Corsair Dominator, KIT, Twin2X, DDR 800MHz, 2 x 1024 MB ~ 2.625,99 kn (jamstvo 63mj)
?Ovi keksi me jos najvise muce…Koja je po vama najbolja mema od ove 3, a koja 1. pratilja, a koja 2.? Crucial ste vi dosta hvalili(zato je kod mene na 1. mjetu), Corsair CM2X1024-6400C4 je ponio best buy titulu u vidiu(da li je to taj RAM koji sam ja navela gore pod 2. izbor?), a za ovu 3. sam cula dosta hvale, a vi forumasi se niste bas izjasnili. Crucial u linksu nece najvjerojatnije dobiti do 2007., ali ako je to stvarno najbolji izbor, onda ce mi to uzeti sister u Zg(tamo ce se negdje nac trgovina gdje se prodaje ta mema, valjda).
-HDD: Seagate 320.0GB, 7200.10, SATA II, 16MB cache, 7200 okr/min
-DVD +-RW:
-BenQ 1655 (vec kupljeno)
-Pioneer DVR-111D, 16x, crni, Dual layer +- recording, bulk
-NAPAJANJE: Seasonic M12-500, 500W
-KUCISTE:
-1. izbor: Antec P180B
?zna li netko gdje se ovaj antec jos moze nabaviti u ri osim u ventexu? Sad sam procitala da je pozeljno za ovo kuciste uzeti napajanje sa ventom u horizontalnom polozaju, a ja sam nekako zapela za seasonic m12, a antecovih napajanja me strah zbog onih komentara da se tu i tamo znaju zapaliti...
-2. izbor: Coolermaster Centurion 534, crno
?ako ne uspijem nabaviti anteca... Ipak je antec tisi, veci, ugodniji oku i jos stosta... Ili da uzmem ovaj case(za njega nisam nis lose procitala) i ustedim 500kn i ako se ne varam seasonic ce u njega sjesti bez beda, a buku mi sredi fleks
-VENTILATOR: Sharakoon 120 mm, 21dB, System fan S
?da stavljam ove ventilatorice ili ne, kako da ih stavim?

Ovako na papiru se cini da su sve komponente prijatelji, a ako netko misli da se nesto tu bas i ne slaze neka vice, stabilnost mi je ipak na 1. mjestu.Thanx unaprijed
Lala je offline   Reply With Quote