Tema: Ne Vjerujem
View Single Post
Staro 14.07.2002., 00:03   #4
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Dimenzije su 2x1x1mm(x,y,z)!!!
.. (otprilike ko ove dvije točke)

Takvi elementi se leme strojno ili pomoću posebne lemiliceu koju se prvo umetne element i okomito zalemi u vremenu manjem sekunde(vrlo je osjetljiva).

Na lemilicu sam bio stavio bakrenu spajalicu za papir(promjera 0.5mm), ali nisam uspio.

Jesi siguran da bi s tom lemilicom uspio zalemit taj element(s obzirom na njegove dimenzije).
S lemljenjem imam iskustva, profesionalnog(sklapao sam elektronoku za liftove, izmjenjivače i sl..) to mi je zanimanje(elektrotehničar/ dipl. ing. elektrotehnike-ovo zadnje još nisam).
Wellerova lemilica za SMD dođe oko 120€.

Ovo kaj je taj čovjek napravio je čudo, čovjek godinama servisira tv/video i sl. ali imati tako mirnu ruku to je nevjerojatno.

Danas sam baš našao mod Vcore za KG7, vrlo jednostavna(spojit 22kohma/0.25W na dvije nožice regulatora napona )
http://www.ocinside.de/assets/mainbo.../hip6301_1.jpg
Al će to tata spojit bez lemljenja, provući ći tanku bakrenu žicu između svake od nožica , uvijati ih kako bi dobio dobar kontakt.
Kada sam siguran da sam dobro spojio kapnut ću malo silikona kako bi spriječio da dođe do nehotičnog KS, otpornik ću spojit bez problema i bez bilo kakovih oštećenja matične čak i ako krepa opet ću dobit novu jer ništa nisam lemio(a ono sa zadnje strane se i onako ne vidi).
Trebao bih dobit do oko 2.05V(to bi trebalo bit dovoljno za još koju 100MHz, ipak imam ALPHU.
dr.z je offline   Reply With Quote