View Single Post
Staro 22.10.2006., 22:06   #196
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
'


Neki dan sam telefonirao jednom dileru za vezano za narudjbu i sjetio se nazvati jednog od najvecih US storage dilera. U Texas-u, ni manje ni vise.

Svasta saznah. Posebno zabrinutost vecine njih zbog uzasno male zastitne povrsine Blu-Ray medija. Kao sto vecina koja prati ionako vec zna :





Neki ce iscitavajuci obecanja proizvodjaca, reci da to nije nesto strasno, jer eto, nova tehnologija ce biti bolja. Vecina ljudi ovdje ce ipak lakse posvjedociti u povjerenje trajnosti (do danas) CD-a naspram DVD-a.

Dakle dosta njih je lagano zabirnuto zbog toga, jer cijena medija nije tako blistava naspram cijene prvih DVD-a i tesko ce biti opravdati istu ako se medij pokaze jos osjetljiviji od DVD-a.

Takodjer sam od njega dobio i par korisnih telefona i email adresa. Ujedno i odgovor od glavnog DVD-RAM promotora Tony Jasionowskog. Za razliku od kicastog "patriot" arsenala koji se nosi po odijelima, Gospodin Tony, slozit cete se, ima puno bolji badge na sebi :




Tek cu poceti malo po malo natezati za vise podataka. Jasno, tesko da ce moci otkrivati neke strateske podatke, ali djelomicno umiruje ono sto je pisano odgovorio.

Tony Jasionowski i Terry Harrison :







Trenutni problem se zove DVD-RAM2, osim sto vec postoji i vec postoje jedinice te pokoji medij... Sluzbeno Panasonic o njemu nista ne prica. U telefonskom razgovoru saznah djelomicno i zasto.

DVD-RAM2 (12-16x) ima manu nekompatibilnosti sa svime do 5x, (neki kazu ni sa njim) kako uopce nema vece gabarite a osim brzine ne nudi nista vece od postojecih koje koristimo. Neki clanovi ne slazu da je uopce u redu pustati takav format. Toshiba, koliko sam saznao je protiv toga da bude nekompatibilnosti. S druge strane, premali tajming za ikakvu smisleniju promociju jer svi reflektori su ionako upaljeni na Bluer Ray i njegovog suparnika.

Sto god bilo, DVD-RAM je miran podrskom medija dugo vremena. Samo se nadam da ce ipak u nekoj inkarnaciji pojaviti se u vecem kapacitetu. Dobra vijest.

> U D O < format kojeg sam davno ovdje spomenuo je za sada jedini ozbilljni kapacitetom i tehnologijom Backup format ako se usporedjuje gabartitima sa Plavim Rajkom. Za razliku od njega, on prolazi daleko rigorozniju kontrolu proizvodnje i obavezno se smjesta u zastitnu kosuljicu (cartridge)

Kao i sa RAM-om, to je ozbiljan i dugorocan format za profesionalni backup. Receno mi je da se UDO mozda pojavi zbog interesa par velikih imena u nekoj kvazi kompatibilnoj jedinici u buducnosti. Pa ako se vec RAM i napusti, UDO ce ipak biti dostupniji za mase.

Zanimljivo za DVD-RAM 16x :

, , , ,

Novo ispeglana stranica i sve novosti
samog DVD-RAM foruma mozete od
sada gledati ovdje.


'
Visage je offline   Reply With Quote