Tema: mazda servis
View Single Post
Staro 13.07.2006., 15:31   #44
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Autor Gabre

imam još jedan primjer sa ovlaštenim servisom, ovaj put Opelom.. uglavnom, frend kupio novu vectru, vozio uredno prve tri godine, dnosno svakih 15k km, što je njemu ispalo da je drugi put vozio na servis tamna negdje 3 mjeseca nakon isteka garancije.. i fino mu kažu, morate mijenjati vodenu pumupu, zatezače, komplet remenje i remenice... (pazi, auto ima 30k km).. mi ono, zašto?
a oni: paaa, to je tvornička greška na tim vectrama, inače se to otklanja u garancijskom roku.. ovo ono.. pa reko, zašto nisu pozvane u servis kad se znalo za grešku.. Frajer šuti... nisu htjeli to napraviti zadnji put na servisu, i šutili su... e sad, kad je istekla garancija.. ajmo uzet pare.. Jer, po njihovom, motor bi crkao bio za 2-3k km... jer bi negdje neka voda ušla, tako nešto... jer crkivaju negdje oko 35k km kad motor napravi...
i fino 5k kn popravak.... ma užas. Više nije kod njih išao, našao je majstora koji radi samo Opela i to je to. čak mu i radnja izgleda ko ovlašteni servis.
Ja sam nedavno mijenjao to na Opel Tigri, znaci: remenje, vodena pumpa, zatezaci plus svi filteri, ulje, ulje serva, kociono ulje (kontrola), rashladna tekucina, 2x semering bregaste osovine, svjećice... materijal 1700kn i 800kn ruke... a ovi ga oderali za 5000kn... ajoj.

Naknadno sam jos morao promijeniti i remenicu radilice, to mi je uzelo 500kn iz dzepa.

Kolega mi je preporucio dobar servis, ispali su ok i korektni i sad idem samo kod njih.

Ovi ga deru li ga deru... uzas. Imao sam problem s lupanjem u zadnjem kraju auta kod vecih rupa i lezecih, metalni, ostar zvuk. Otisao sam u ovlasteni Opel servis, oni ni pet ni sest, treba promijeniti sve lagere, selene, amortizere, opruge... pa mozda vilica, mozda most... ono rekli cifru da padnes u nesvijest. Otisao sam kod svojeg, decki rekli to ti je banalna glupost, cijev auspuha (tj. jedna selna) je lupala u most. Otisao kod majstora za auspuhe i sredio za 100kn.

Sve ovisi kako na koga naletis.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Veky. 16.07.2006. u 07:40.
Veky je offline   Reply With Quote