Evo stigao usisavač.
Prvi dojmovi - djeluje solidno izrađeno, plastika je kvalitetna, teleskopska ručka mi je praktičnija od one koja se savija.
Glava s četkom je super, ima silikonsku četku unutra koja skida prašinu sa same četke, 25W je snaga četke što je super s obzirom na neki Silvercrest model koji sam uzeo prije ljeta koji ima slabašan motorčić od 5W kojeg nekoliko dlaka počnu smetati.
Baterija ima nominalni napon od 30V, 36V max, pretpostavljam da se radi o 9 ćelija. Nije neki ekstra kapacitet od 2200mah ali je ok, valjda se po potrebi za nekoliko godina i ćelije mogu promjentiti s jačim modelima, ima 520gr što je respektabilna masa za bateriju.
Što se same snage tiče mislim da je dosta dobar, na max sam ga probao na tepihu i usisao je šaku prašine i dlaka, pod oštrijim kutem vuče jako za tepih i ne možeš ga gurati, na parketu i pločicama usisava odlično i na najnižoj snazi.
Zeleno svjetlo naprijed izgleda cool i dobro osvjetljava prašinu.
Solidno je tih i radi uglađeno bez nekih vibracija.
Funkcija samostojenja je isto dobra i ima zub koji ga uhvati kad ga se nagne dovoljno naprijed tako da nema straha od padanja.
Sve u svemu, čini se kao dobar uređaj, nisam nikad probao Dyson ili neki slični premium ali za moje potrebe ovo se čini i više nego dobro. Uostalom radi se o običnom usisavaču
Kad smo već kod korisnih uređaja, od jučer u kauflanda imate Leifheit usisavač za staklene površine i ogledala.
Iznenađujuće dobra stvar, samo pošpricate sa stakloperom i prođete s tim.
Za jako tvrdokorne mrlje je potrebno tu i tamo malo pobrisati ali za 95% čišćenja stakla je idealno. Ovo mi je došlo kao budali šamar za čišćenje velikih staklenih površina na vikendici