View Single Post
Staro 29.11.2024., 10:01   #4434
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,819
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jedno pitanjce... Drzi netko od vas NAS blizu UPS-a? Pretpostavljam da je to oke, godinama mi tako stoji, ali nedavno mi je fejlao backup na vanjski disk i poceo sam zabrijavati da je mozda do toga.
Dvije godine mi sve stoji u istom ormariću jedno pored drugog. Dodatno još imam masu malih adaptera spojenih na produžni pa na UPS tako da na bateriji imam laptop, NAS, switch, router, vanjski HDD dock, DVD snimač i ventilator za ormarić.

UPS mi je radio problem jedino s powerlineom, mreža je pucala kad je UPS bio spojen na powerline pa sam ga morao spojiti na drugu utičnicu.

Backup na vanjski disk nikad nije pukao, a preko ABB-a mi puknu zbog šugavog VSS-a u Windows 11, nešto su smrdali u odnosu na 10-ku.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote