Pa kaj ti nije jasno?
Trgovac uzme disk od uvoznika/distributera A, nakon što trgovac vrati taj DOA artikl, onda mu uvoznik A daje ili zamjenski artikl ili financijsko odobrenje.
Isto to onda trgovac ponudi kupcu.
Znači uvoznik A nema više tih diskova na lageru i odobrio je financijsko odobrenje. Trgovac nudi kupcu povrat novaca i sve je ok i po zakonu.
Naravno na webu trgovca postoji isti takav disk, koji je vjerojatno od uvoznika B i nema nikakve veze sa ovim prvim.
Ono što bi možda kupac htio da mu trgovac isporuči taj disk od uvoznika B, ali tu je samo stvar ulazne cijene. Ako je disk kod uvaoznika A bio 100€, a kod uvoznika B je 120€, zašto bi trgovac išao sebi u minus 20€ da pošalje kupcu disk? S druge strane ako je ista cijena, možda bi i mogao onda uzeti disk od uvoznika B i proslijediti kupcu, ali ne znam da li tu ima kakve dodatne papirologije kod tih kombinacija.
Po meni je trgovac ok napravio sve, ponudio je vjerojatno ono što mu je uvoznik dao kao opciju i to je to. Naravno da bi mi svi htjeli proći bolje, ali kaj je tu je