View Single Post
Staro 16.05.2024., 09:12   #839
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
OK, ali moja namjera je objasnit trenutno stanje na trzistu TV Boxova s podrskom za Dolby Vision, a ne elaborirat vrlo kompliciranu Dolby Vision problematiku, pa su dodatne ispravke/objasnjenja glede DV-a pozeljne.

ali onda nije bas potrebno npr. komentar za usporedbu DV P5 sa Netflixa i DV P7 sa Bluraya jer su to kruske i jabuke, nije glavna razlika u DV profilu nego sto stream ima puno manji bitrate pa je ukupna slika "losija"...
ono sto treba znati je da to sto neki zapis ima DV ne garantira ne znam kakvu kvalitetu, jako je bitno kako se DV koristi a kad se krene kopati ispada da tu ima svacega... generalno je DV bolji od HDR10, al koliko je bolji zavisi od slucaja do slucaja...
da ne ostavim krivi dojam, upalim ono sto mi je dostupno i uzivam, ne razbijam glavu dal DV koristi sve kak bi trebao ili ako neki film sluzbeno postoji samo u HDR10 ne trazim hibride koji imaju DV sloj samo da bi sve skupa bilo "bolje"...



sto se tice uredaja, ovdje se nalazi dobar/najbolji prikaz sto koji uredaj moze sa DV
Bratija je offline   Reply With Quote