View Single Post
Staro 05.05.2024., 12:55   #409
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Samo bih preporučio program koji sam koristio za kloniranje diskova - DiskGenius. Program je besplatan i radi odlično, bar je meni odradio sva kloniranja nedavno.
Prebacivao sam win10 (500gb HDD na 240gb SSD). I win7 (640gb HDD na 480gb SSD) iz samih windowsa (potrebno instalirati Windows AIK /ADK), reboot i odradi sve. I još neke HDD na HDD sa podacima, ali kako nisu sistemski diskovi nije vrijedno spomena.
Isprobao sam par drugih programa i uvijek je bio problem što su "target" diskovi bili manjeg kapaciteta, ili nakon kloniranja nije htio bootat... Sa diskgenius nije bilo problema. Ima opcija "keep size..." što sam čekirao da boot particije ostanu netaknute, a ostalu particiju (npr. C) samo smanji. Naravno, nisam isprobavao sa punim diskom, bilo je mjesta da sve sjedne na svoje mjesto. Meni je program top. Možda nekom pomogne.
Baš se pripremam na kloniranje sistemskog diska, pa idem probati s DiskGeniusom i čisto da double-checknem jel mi plan drži vodu


Dakle, imam NVME od 128 GB na kojem su instalirani Win10 i ima još neke fileove itd.
Imam drugi NVME od 1 TB (matična ima 2 utora) na kojem su samo steam igre. I imam još 4 HDD-a piknuta.

Kupio sam treći NVME od 2 TB koji će zamijeniti ovog od 128 GB.


Plan je sljedeći:
  1. izvaditi 1TB disk sa steam igrama i u njegovo mjesto piknuti novi od 2TB, formatirati ga i sve što treba da bude vidljiv. HDD-ovi ostaju piknuti cijelo vrijeme, ne vidim razloga da ih odspajam?
  2. DiskGeniusom pokrenuti kloniranje - ne bih koristio opciju System Migration, nego baš Clone i to "copy all sectors". Čini mi se to točnije nego "system migration", pretpostavljam da bi ta migracija samo windowse prebacila, ne i ostale fileove na disku?
  3. Nakon kloniranja, izvaditi 128 GB disk van i u njegov slot piknuti svježe klonirani 2 TB
  4. Vratiti "steam" disk od 1 TB na svoje mjesto
Bude funkcioniralo to?

Ima li kakve razlike da kao korak 0. još 128 GB prebacim u drugi slot, a novi 2TB stavim na prvi slot, tako da "target" odmah ostaje u svom slotu, jel to ima kakvog utjecaja?
blackshtef je offline   Reply With Quote