View Single Post
Staro 30.04.2024., 17:53   #828
Bratija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Player-led i TV-led ima smisla samo na vanjskom uredjaju/boxu, jer bi Player-led na TV-u bio besmislen.

"Player-led" (LL_YCbCr_422_12BIT) mod oznacuje da se sav posao oko obrade DV "tracks & layers" odvija na vanjskom uredjaju/box-u. (LL => Low Latency)

"TV-led" (DV_RGB_444_8BIT) mod pak znaci da se kompletan DV stream (all tracks & layers) prosljedjuje (pass_through) televizoru na obradu, a tvoj TV jamacno ima najbolje drivere i pozna najbolje svoj hardware za najbolji konacni rezultat.
Taj mod je analogan "Audio Pass_through" modu koji kompletan audio stream prosljedjuje tvom AV receiver-u na obradu, bez ikakvog Kodi utjecaja.

Btw, prema najavi svi boxovi koji podrzavaju DV preko "vanjskog" drivera i oni sa internim (pred-instaliranim) driverom ce biti podrzani sa DTDL opcijom, a to znatno prosiruje ponudu.

Cak trenutno rastura jedna jeftina Kineska kopija Homatics/Nokia/RockTek uredjaja, jer koristi isti DV licencirani SoC i ima L1 i Netflix certificat.
To je KINHANK G1, trenutno najjeftinija i potpuna CE-Kodi podrzana Dolby Vision solucija. Na CE forumu je dosta hvale, ali osobno nemam (jos iskustva s njim.

kuzim ja koja razlika izmedu player-led i tv-led, ali si spomenuo gore u kontekstu P7 i P8 pa sam na to komentirao...
prvi Sony TVovi i vanjski blu ray uredaji su imali problema sa DV jer je Sony napravio TVove koji podrzavaju samo LLDV dok su (neki) playeri samo player led pa nisu mogli zajedno raditi kak treba, mislim da tek od XH serije Sony TV podrzava tv led...
Bratija je offline   Reply With Quote