View Single Post
Staro 30.04.2024., 12:59   #44852
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 656
Zategni ventile

Ja sam ih pokupovo na aliju i testiro neko vrijeme.
Uglavnom, napumpam na 6 bara, kroz 1 dan padne na 3-4h bara..
To me ne zadovoljava jer navečer pripremim bajk i vozim cjelodnevne ture, pa ne zelim putem dopumpavat. Pogotovo jer imam 100kg, pa mi 3 bara nisu neka sreća.

Zatim sam zategnio ventile (možeš i izvadit core, stavit sloj teflon trake i ušarafit nazad).
Sada mi zna držat po tjedan dva, nekad padne tlak, nekad ne. Kako držim bajk na balkonu mislim da kod naglog pada temperature padne tlak, tipa sa 5-6 na cca 3.5-4, ali kao što rekoh, kroz par tjedana ili promjene temp. Što mi je prihatljivo.

Uglavnom, odvožen brevet i klasične cjelodnevne voznje od 100-150km bez problema i pada tlaka.

Malo je zamorno provjeravat gume, jer kad imas obicne dobre zracnice, mozes se prosvercat i neki duzi period bez provjeranja, ali kako sam naucio zbog mtb-a i sl, uvijek prije voznje provjeravam pa mi nekako ostala navika. I mislim da bi trebao voziti na nizem tlaku nego obicne, jer sam skuzio da mi je nekad cak i na 5 bara previse, dok je na obicnim zracnicama bilo 5.5..

Uglavnom, sad si me sjetio, da moram na ovima što nosim u rezervi, isto pritegnit ventile
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote