View Single Post
Staro 24.04.2024., 14:58   #1818
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja sam prosle godine pop.. i na kraju kupio omeksivac vode jer mi je tvrdoca vode van svake pameti, njihov info (zvao u vodovod pa mi Laborant da sluzbeni info) je da je tvrdoca vode koja ide od njih prema kucanstvima od 26-30 dH.
S tim da skala tvrdoce ide ovako:

Tvrdoća °dH Kvaliteta vode
0 - 5 vrlo meka
5 - 10 meka
10 - 15 umjereno tvrda
15 - 25 tvrda
preko 25 vrlo tvrda


Ja kad sam mjerio sa testerom stao sam nakon dH 31-32 dH i jos je bilo vise od toga pa sam mislio da nesto nevalja sa testerom (sto ce reci da ni njihov info bas nije 100% tocan i da salju preko 30dH).

Perlatori na pipama su mi se cepili svakih 2-3 tjedna (imam "razbijac" kamenca pa ne ostaje u cijevima ali usitni ga u sitni pjesak koji onda zastane u perlatorima sto je u jednu ruku dobro (nemoram popit/pojest sav taj kamenac ) ali u drugu ruku me izludjivalo jer 7 pipa u kuci svaki tjedan treba neku rastavljat, cistiti perlator (obicno ga ostavim preko noci u octu) i onda ponovo montiranje. Dojadi nakon par godina .

Od kad sam stavio omeksivac vode (na ulaznu cijev vodovoda u kuci) nisam evo 6 mjeseci pipnuo nijedan perlator i svi rade super, nista se ne stopa a tvrdocu sam ustelo da je sad na nekih 6-7 dH (probao sam i dH0 ali mi nije bila fina za pice tada pa sma podugo na 6-7 ).
Kuhalo za vodu se isto preporodilo (nemoram ga vise cistiti/ubacivat limunsku kiselinu svakih mjesec dana) a i u sudjerici nema vise bjelih tockica/kamenca nakon susenja, a vjerujem da ce pomoci i za perilicu rublja na duge staze...
Neka preporuka za omeksivac?
Thnx.

Poslano sa mog PGT-N19 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote