View Single Post
Staro 19.04.2024., 09:10   #1
surfač
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2023
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 46
Nema interneta, kompjuteri usporeni - trebam objašnjenje

Trebam razjašnjenje u vezi ovog problema. Radim u IT odjelu jedne firme u kojem sam relativno novi i jučer sam imao slučaj koji ne mogu objasniti. Firma ima ugovor sa A1 i jučer je prvo počeo štekati internet na svim kompjuterima i na poslovnim mobitelima a ubrzo nakon toga kompjuteri su se totalno usporili, skoro svi su imali iste simptome. Ekran se na sekund zacrni, nestanu ikone na start meniju, Exel i Word se jako sporo otvaraju, sve se totalno uspori. Nakon toga kontaktiram A1 i oni kažu da postoji "globalni problem sa internet linkovima na cijelom HR podrucju". Istakam ruter iz struje i kompjuteri se počnu normalno ponašati. Utikam ruter i ponovno počne blokiranje i usporavanje. A1 problem je popravljen za sat vremena i od tada sve normalno. Može li mi netko objasniti kako je moguće da problem sa internetom uzrokuje ove probleme? Ja san mislia da ako nema interneta da će jedini simptom biti što internet pretraživač ne može ništa učitati. Kompjuteri su spojeni wirelessom na ruter.
surfač je offline   Reply With Quote