Tema: Automobili
View Single Post
Staro 18.04.2024., 20:16   #72929
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
Hello, doslo vrijeme za nova kola, skvo je "predlozila" SUV tako da ce onda naravno biti po nalo...prijedlogu SUV.
Jos do prije mjesec dana nekako sam naginjao Tusconu, Sportage, FukaŠKaj, i cx5. No nakon sto sam prije dva tjedna rentao karavana C klasu opako sam nekako poceo razmisljati i u tom smjeru. Uglavnom, ovi navedeni SUVovi bi bili novi a C klasa godinu dvije stara.
I sad razmisljanje ide ovako, stvarno mi je ziva drkica bio motor i mijenjac na C klasi, na ovim suvovima bih u jacim paketima mogao dobiti i automatski mijenjac ali mi failaju po pitanju motora. Znaci cijena im pocinje od 29-30k i jos 3-4 tisuce gore za opremu sa automatskim. S tim da je cx-5 atmosferac (ok, kompresija 14:1 kao dizelas vuce iako nema turbinu, bla bla) ali mi jednostavno to nije to. Auto bi se vecinu vremena vozio po autoputu (znaci nekih 80%) tako da mi se iskreno koliko vidim po testovima ne svidja 9-10 litara potrosnje koliko se otprilike krece kod svih na nekih 130km/h (C klasa mi je trosila 4.5-4.7 na 130km/h). Ako eventualno i imaju dizelase to su nekavih 130 konja dizeli (nebih isao ispod 150ks), hibridi mi naravno ne igraju nikakvu ulogu s obzirom na autoban voznju. Uglavnom, reko da vidim sto se nudi od merc suvova i stvarno imaju ogroman izbor.
Bio sam danas u salonu da pogledam GLA i GLB i GLA je stvarno manji iznutra, GLB je tip top, tonu mjesta, super se ulazi tako da naginjem GLBU. Ako usporedim C klasu karavana i GLBa, prednost GLB je ulazak u auto,onako fino malo poviseno, unutra mjesta ko pljeve, gepeka skoro kao u C klasi (barem vizualno) a na strani C klase je motor (164 konja dizel +20ak konja el.motora, kod GLB 150 ks onda mjenjac sa 9 brzina u odnosu na 8 kod GLBa. Uglavnom me zanima da li netko ima iskustva s bilo kojim od ta dva? Odrzavanje, kvarovi i sl?

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 18.04.2024. u 20:22.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote