Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 08.04.2024., 10:25   #4489
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,551
Drage klimadzije,

evo vam jedna tematska poslastica. Naime kaj, imam sobu od ~7 kvadrata u kojoj mi je rack s labom. Tri servera, 20ak switcheva, mali UPS i popratne pizdarije.

E sad, od nekih prevaranatan iz Velike Gorice sam u 9. mjesecu prosle godine uzeo "ispravnu, servisiranu, rabljenu ali savrsenu" Haier 1U18EN1EAA "split type room air conditioner outdoor unit - cooling: 4800W". Proizvedena je u 12 mjesecu 2011. godine po naljepnici.

Frajer koji ju je slaga ju je slozio tako da je plin iscurio nakon 4-5 mjeseci, a ta klima je stalno neugodno brundala i proizvodila ruzne zvukove. Vjerujem da je ovaj opis jednak kao kad meni netko kaze "softver mi ne radi bas dobro", ali s obzirom da sam cuo ocito ispravne klime, ova se nije glasala (iz te vanjske jedinice) kao i te koje normalno rade.

E sad, klima vise ne radi (nakon onog naknadnog punjenja plina koje sam spomenuo gore) i covjek koji mi je dosao je rekao da je u pitanju kompresor.

Takodjer mi je rekao da je to "prejaka" klima za tako mali prostor, a ja ne kuzim iskreno sto to znaci jer u tom prostoru sobna temperatura naraste do 40° C kada klima ne radi (pitajte me kako znam).

E sad je pitanje sljedece - ispraliti li se kupiti skroz novu klimu, kako mi je on preporucio, "slabiju", i to Japance (Hitaći od ~500€ je bila preporuka), ili se na ovoj isplati mijenjati kompresor jer su mi ovi velikogoricani rekli da uzmem jacu s obzirom da ce, logicno, raditi 24/7.

Ako netko ima operativno rjesenje koje mi brzo moze rijesiti problem, biljezim se sa stovanjem i primam konkretne ideje u PM!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote