View Single Post
Staro 06.04.2024., 13:58   #547
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Ne vjerujem da ima nekih bitnih pisanih tragova u vezi igraonica, barem ja nisam naisao na njih. Tu i tamo neki clanak o lan party-u u nekom casopisu ali nista posebno. Pogotovo pc. To je bio cisti piratluk.

Ja sam u Zagrebu igrao igre u dvije igraonice. Jednoj ne znam ime, bila je PC only i tamo smo vecinom igrali duke nukem, doom 2, quake 2 i red alert. Mislim da je i Sin bio aktualan.

Druga je bila Mrav, console only, prvo na sega mega drive 2 (najvise sam volio s frendom igrati streets of rage 1 i 2, tu i tamo street fighter i mortal kombat i nesto malo contre da razbijemo monotoniju), a zatim je dosao ps1 i fotorealisticna grafika u obliku Tekken 1 igre. :-) Tu se bas vidjelo koliko je Playstation bio napredan i vrlo brzo je igraonica sa 4 sege i jednim ps1 presla na 4 ps1 i 1 segu. Lose za nas je bila dupla cijena igranja na ps1 :-( 20kn sat. Sege i pc-evi su bili 10kn sat u obje igraonice.
Igraonice su bile specijalna mjesta , dosta sam tamo zalazio prije nego što sam dobio prvi PC (znači 1997,1998). Igrala se carma1, blood, duke nukem, starcraft, red alert, warcraft2, najbolji dani tbh. Zanimljiva je bila atmosfera tamo, nisu to bili nikakvi g33kovi i sl. nego je bilo i dosta klošara, znao se i nož povući ako ti je netko dirao tipkovnicu dok si igrao blood. Bar tu kod nas na črnomercu. Uvijek je bilo duplo više ljudi koji su gledali nego onih koji su igrali, tada je besparica bila pravilo, ne iznimka kao danas.

Znači sjećam se Hackera 53, to je bilo blizu moje bivše osnovne na Kuniščaku, koliko se sjećam sat vremena je bio 10kn, pola sata 5kn. I davao je kartončić tako da je svaki 11. sat bio besplatan Igraonicu je vodio "striček" koji je znao igrati sa nama, a bio je poznat po minucioznom brisanju *.log fajlova "da se oslobodi prostor na disku", svaki dan je bar 3 kilobajta tako pribavio.
Dalje, "Tasmanija" u Bleiweisovoj, vrlo solidna rupa je to bila, mračna i vlažna. Tamo se sjećam da je čovjek razbio monitor zbog baldur's gate-a, a i dobro je bilo kako je na svim ekranima bila nacrtana točka markerom da se lakše napravi onaj head bite sa Alienom u AvP
Kad god čujem fatboy slima i funk soul brother, sjetim se FIFE od tamo.
Bila je dobra igraona i zato što su pržili CD-e, pa si mogao naručit neku igru, prije mobitela je to bilo kad pirati nisu bili toliko dostupni.

Naravno, nikako ne zaboraviti legendarnu igraonu koju je vodio Žac sa svojim starim tamo na Trakošćanskoj preko puta crkve. Kao da sam jučer vidio onu njegovu pepeljaru sa vertikalno zapiknutim čikovima, pošto tako ne mora praznit svakih pola sata, kad igraš Ultimu online 22h na dan, to utječe na živce . Bio je lik dosta strog, nije bilo igrat ću 5 min više i neću platit, njegov stari je sakupljao pare dok je Žac spavao u nekakvom mini brlogu odma pored prostora, genijalno je to bilo, nasmijem se svaki put kad se sjetim. Kasnije su ga nekakvi likovi došli opljačkat sa pištoljima, nije im ništa dao iako su ga prebili, kakva legenda od lika
Exy je offline   Reply With Quote