View Single Post
Staro 04.04.2024., 14:04   #5981
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor mladen_lucky Pregled postova
Ili kupiš svoj ONT? Vidim da je kod nas dobavljiv uFiber Loco, izgleda zanimljivo i nije skup, piše u temi ovdje da je "testiran", ali nisam mogao naći više detalja.

Druga stvar, kada smo već kod vlastitog ONT-a...
U svom stanu sam maknuo Speedport (koji je bio u bridge modu) i složio sve osim voipa kroz Mikrotik, sve radi, i internet i jedan MaxTV prijemnik. ONT je Huawei i sve to lijepo radi.

Ono što me brine je mamin stan.
Tamo je također Huawei ONT, Speedport u bridge modu (potreban joj je telefon) i Mikrotik router. Problem je u tome što smo tražili (i dobili) dva MaxTV prijemnika. Jedan je spojen na LAN3 na Speedportu i radi, bez greške. Drugi prijemnik još uvijek nije spojen jer sam bio lijen provući još jedan mrežni kabel do druge sobe i planiram to uskoro.
Na ovom forumu piše da postoje mogući problemi sa Huawei ONT i 2 MaxTV prijemnika. Kako se ti problemi manifestiraju uopće, i što mi je činiti? Ne želim zamijeniti Speedport+ONT za problematični Technicolor (očito ga još uvijek nisu u stanju staviti u bridge mode). Kako bi se ponašao npr uFiber Loco sa Speedportom? Ili staviti Loco, maknuti Speedport, MaxTV protjerati kroz Mikrotik i složiti voip kako god znam i umijem?
UFiber Loco ima WebGUI kao i TPLink ONTovi znači kompletno isto samo što su dosta skuplji od alternative.
Huawei ONTove treba izbjegavati u slučaju dva IPTV STBa jer im IGMP neradi uredno.
VoIP podatke HT daje na upit dok drugi ISPovi ne.

VoIP možeš progurati kroz managed switch znači ONT->Managed Switch>Tvoja ili ISP oprema.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote