View Single Post
Staro 02.04.2024., 18:24   #23
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Micao sam jednu staru fluo svjetiljku u podrumu i jedna cijev mi je pukla.

Kolika je realna opasnost za zdravlje? Nisam odmah pobjegao iz podruma nego sam bio još par min. Kasnije planiram to pomesti
Bio sam klinac u osnovnoj, kad je jedan "genijalac" nabio loptu u hodniku, i (uz glasan prasak) sasuo fluo cijev pune dužine preko svih nas koji smo stajali ispod i čekali sljedeći predmet.

Nešto manje od 30 godina kasnije i evo me ... i dalje živ ali sa gomilom auto imunih bolesti i zdravstvenih problema. Da li je neka od njih vezana uz fluo cijev (by the way, ovo nije bio jedini slučaj da sam udahnuo sadržaj cijevi), ili je riječ o bizarnoj slučajnosti tko zna.

Da je zdravo, to sigurno nije ... i trebao bi taj prostor dobro prozračiti (i temeljito počistiti), ali sumnjam da budeš pao mrtav i/ili odmah se teško razbolio. Međutim, AKO primjetiš neki zdravstveni problem ili se nešto dogodi, svakako se odmah obrati liječniku i reci im što se dogodilo. Pitanje što uopće unutra stavljaju, znamo "samo" za one osnovne sastojke kao što su živa i fosfor.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote