View Single Post
Staro 29.03.2024., 13:51   #12388
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 201
Citiraj:
Autor prodo Pregled postova
gledao sam i ja malo sad ovaj max2 5g da se skinem sa parice i 21mbit uploada (radio sam mjerenja hakom aplikacijom 21 za žicu i 282mbita za "5g" na mobitelu)

gdje mogu vidjeti bazne stanice za grad? npr. zanima me bi li ovo moglo biti to

na stranici hakom mapiranje, ova stanica je označena crvenim kružićem

ovo je vidljivost te antene sa krovnog prozora, zračna udaljenost je 80m

čitao sam o načinu spajanju tog max2 i o onih 10m od vanjske do unutarnje jedinice. kod mene bi bilo 14 do 15m sa dva keystone spoja bez da radim neke veće preinake u kućnoj mreži (također mi je telefon na routeru pa bi bilo zgodno da ostane di je sad). što mislite bi li tako nešto bilo moguće i smještanje te vanjske jedinice pod ovaj krovni prozor? naravno ako je ovo uopće ta stanica

ne znam kako bi drugačije ovo instalirao jer me inače čekanje bušenje vanjskog kamenog zida od 1m debljine, a ne znam kakva će biti krajnja izvedba ovog neta
Prema Cellmapper karti je to HT-ov toranj

Na prvoj slici se vidi da su postavljene N78 antene po svakom smjeru što je obavezno za Max2 5G a netko je prošle godine mapirao oko tebe i N78 u jednom danu

Na drugoj slici se vidi da ti smeta krov kuće između ali max2 5G dođe sa vanjskom jedinicom koju treba montirati što visočije da lovi taj toranj, udaljenost ti je super

Uz vanjsku jedinicu dobiješ tanki PoE LAN kabel pa se može kroz prozor provesti prema vani, bez bušenja

Pošalji im upit sa adresom i vidi
Tirkiz je offline   Reply With Quote