View Single Post
Staro 24.03.2024., 17:22   #59
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nabavio sma polovni Speedport Smart V3 radi mesha. Uredno sam uspio pocuclati podatke od HT-a i spojiti HT-ov okugli mesh satelit na njega.
Problem je što mi telefoni (2 linije) ne rade. Linije se uredno vide u postavkama routera, ali uz njih stoji 'Unavaliable'. Ring test s routera na telefone radi. Na telefonima je stalno signal zauzeća.

Router ima TAE priključke za telefon na sebi (WTF!) pa su potrebni adapteri na klasični RJ-11. Telefoni ne rade ni sa adapterom koji je došao s modemom ni sa drugim kojeg sam nabavio na oglasniku. Razlika je što HT-ov ima sva 4 doljnja pina dok s onaj oglasnika ima samo 2 pina (doljnja lijeva gledano odozada tj. iz pozicija kao onaj Hamin s linka gore) i na njih su spojena 2 srednje žice RJ-11.
U VoIP postavkama stoji: VLAN ID: 1405, VLAN Priority: 5, IP Version: IPv4 only.
Vratim nazad obični Speedport, sve radi.
Ako si nabavio Speedport kao slobodni uređaj i vidiš sve postavke uključujući i VoIP onda ti preostaje da nazoveš SZK i pitaš da ti daju tvoje login podatke.
Postavke za VoIP imaš na pinnanoj temi.

Ako taj Speedport nije originalno došao od HTa onda ti se neće moći spojiti na HTov ACS.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je offline   Reply With Quote