View Single Post
Staro 16.03.2024., 08:18   #9120
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 399
Citiraj:
Autor jazz3p Pregled postova
Kung fu catridge zna raditi probleme kod nekih računala. Ako su to igre koje igraš u c64 modu, onda je dijagnostika za c64 sasvim dovoljna.


Za testiranje kompletne memorije na bilo kojem komodorcu bog-isus je ovo...
https://csdb.dk/release/?id=158763&show=summary
Uh, hvala ti, ovo je jako korisna informacija.
Da, griješi u c64 modu.
Malo čačkam dok čekam, skinuo pedesetak igara, i one starije/jednostavnije rade bez problema, svaki intro se vrti normalno, sve animacije i sl., no kada učitava full igre, pogotovo te kasnije, kreće show. Mora biti RAM, da ga yebesh...barem tako mislim.
Ma, naručio full set RAM chipova, nisu skupi, zajedno sa socketima, desoldering gun za koji dan napokon kod mene, i bila/ne bila memorija, idu svi chipovi u socket, to prvo ...a s obzirom da sam manijak biti će još komodoraca za popravak tako da RAM uvijek dobro dođe
...
Btw., Amiga 600 vulgaris...ispravna za sada
Ovo mi je prva Amiga pa proučavamo malo materiju.
Šta preporučujete od proširenja, gledam Gotek floppy kao prvi izbor mi nekako najlogičniji...one Vampire i sl. kontam da nisu za mene, to je komp u kompu, upgrade svega, meni se čini da to onda više nije Amiga (nhf znalci), no ipak...šta dolazi u obzir a da to i dalje ostane Amiga 600?
Spajam ju na plazmu putem scart adaptera i slika mi je top (barem meni), bolje ne trebam.
Memorijski proširenje? Šta dobijem u praksi?
Ili još nešto za što ne znam?
Hvala
I da, tko (još) ima, plazma TV je isusbogmajka za retro komodorce, odlično se nosi sa tim nižim rezolucijama.

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 16.03.2024. u 08:50.
Iluzionist je offline   Reply With Quote