View Single Post
Staro 05.03.2024., 20:24   #3027
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,475
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ma da, to ekipa koja servere održava i nemaju ništa drugo od editora tamo svršava na vim i sl. pa propagira svima kako je to cool. I bilo je... tamo u 70-ima
Evo opet sam bacio bombu, sad čekam Tomeka da napadne...3...2...1... go!

Danas sam preumoran za ovakve diskusije. Hovewer Vim drzim s razlogom kao standard koji svaki Linux admin mora znati. Nano priznam za pocetnike ali osobno bjezim od njega ko vrag od tamjana. Vim mi je na serverima i privat optimiran da zajedno sa tmuxom koristim za administraciju i development (ansible, yaml fajlovi i slicne sitnice). Vim ti je tak dugo na putu dok ne naucis baratati s njim. No jednom kad naucis - nema brzeg nacina rada. Jednostavno nema. Jednostavno koristis ono sto po defaultu dolazi na svakoj distri , a to je zadnjih 30 godina bio vi/m, emacs i nano. Nano ti potrga config ili se skrsi ak je nekaj vece, Emacs je...hm..Emacs Vim (ipak malo modernije jel) je ocit izbor u kojem se Linux admin MORA naucit radit. U nasem timu cak Windows admini bjeze od nano . No kao sto rekoh svako ima pravo koristiti sto hoce, no Linux admin koji nezna bar osnove rada u vim-u - nije Linux admin.
tomek@vz je offline   Reply With Quote