View Single Post
Staro 04.03.2024., 22:42   #3015
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,079
Sve je to tako i urađeno, niki moj. Prvo sam bio uštekan u taj rozi gnjidabajt SATA pa sam prebacio u ove normalne sa southbridga, ali, što bi onaj mudar gospodin iz videa u kojem posjećuje štand tele operatera kazao, kur*ina.

Smrzne na biosu i ne mrda. Interesantno je da je uspješno odrađena instalacija ali zaglavi na boot. Note to self možda da probam što bi se dogodilo ako bih bootao prvo u ventoy pa onda prebacio na SSD. Isto bi bilo zgodno probati, kako li se zvao, plop, ali tko će nać CD pogon

CD kao DVD, a DVD to ćemo još vidjet.

Sada probavam s jednim manjin kingston diskom, čisto da postignem bilo što prije nego krenem spavat

EDIT:
Ahaahaha, kakva komedija.

Dakle, neće ni kingston, ista stvar kao samsung. Palim gasim sata/native/ahci čisto da probam sve kombinacije. I onda se sjetim zašto sam na kraju puštao AHCI ugašen pošto BIOS postane abnormalno spor i na kraju napiše "no any drive found". Jebena gnjida i njihova gramatika.

Konačno ubacim natrag USB drive i da ću bootat ventoy, protrči u sekundi kroz onaj "vdm pool whatever" i ni 5 ni šest ne boota ventoy nego ode u Mint.

Pa bogati, hoću li ikada naučiti lekciju da se ne krenem zajebavat s ovakvim sranjima nakon 22.

EDIT2:
Indirektno, sada boota tako da kada bootam ventoy, dogodi se nekakav fail (?) i onda ne boota sa sticka nego sa SSDa. Tako da mi se čini workaround da na neki stariji stick metnem ventoy, default boot na to pa neka faila

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 04.03.2024. u 23:35.
mkey je offline   Reply With Quote