Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 01.03.2024., 20:01   #4462
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,853
Nadovezujem se na svoje dojmove iz proslog posta
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3730011

Na kraju posta je pitanje koje me zanima.

Jbga nema vise zime, ali koristim klime i testiram ih ful, pogotovo preko noci. S obzirom da nema zime, preko noci radi samo jedna.

Mobilna aplikacija: e tu krece seks.
NetHome Plus ima problema sa spajanjem s Google Home. Onda sam skuzio da mogu koristiti Midea app (SmartHome, bivsi MSmartHome). Taj radi odlicno, prihvaca login od NetHome appa (ocito je isti server/baza). Hyundai je valjda prepakirani Midea ili tako nesto, ista fabrika...

GMV3 lijepo radi, dobro modulira, nije bucna kad modulira.

GMV2 jedna klima radi tiho i ne cujem je skoro pa uopce, a druga malo bruji vanjska jedinica kad modulira. Obje se cesto pale/gase kad dostignu neku temperaturu. Bas u tom scenariju ova bucnija jednostavno zabruji svako pola sata kad se upali, pa radi jedno krace vrijeme i onda se ugasi. Takodjer, ta bucnija nekad zna zujati unutarnja jedinica par min, ali izgleda da nisu plastike jer sam je stiskao sa svih strana. Kao da zuji sustav ili cijevi.

Obje GMV2 klime prijavljuju dosta visoku indoor temperaturu, oko 27-28C a podeseno je recimo 24. Nemam filing u sobama da je taaaako toplo, i jos su vrata uvijek otvorena.

E sad pitanje:
Zasto klima nekad ode u defrost kod grijanja, ako je vani 10-15 C i vlaga oko 70-80%? To sam samo par puta primjetio na GMV3 i jednom na GMV2. I to se ne dogodi kada je rajcam na bubam 25+ C, nego kad je pustim na 23-24 cisto da odrzava temp u prostoru. Ne vidim led na vanjskoj jedinici. Defrost traje recimo 2-5min, nesto kratko uglavnom.


EDIT:
6.3.
Visoka vlaga zna zezati vanjsku jedinicu iako je vanjska temp relativno visoka pa se dogadja defrost. Kazu normalna stvar. Ne smeta me jer traje jako kratko i rijetko.
Ali ono najbitnije, otkrio sam razlog zujanja GMV2 unutarnje jedinice - neka plastika na vanjskoj jedinici rezonira i to se prenosi unutra. Zujanje prestaje kada pritisnem rukom u plastiku. Budem to malo ispipao prvom prilikom, ali to je to garant.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 06.03.2024. u 11:07.
xlr je offline   Reply With Quote