View Single Post
Staro 28.02.2024., 20:54   #1293
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Planiram viseći element cca 15ak kg utiplati u šuplju ciglu sa Fischer Duo tiplama. Sad kada sam ovo pročitao mislim si da mi to možda nije najpametnija ideja iako mi kažu da se može.
Fischer Duo Power, tipla koju koristim stalno će držat to bez ikakvih problema.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kad ste već to spomenuli, trebao bih objesiti bojler i vitrinu na šuplju blok opeku, i jedno i drugo kad se napuni bi moglo imati oko 120 kg. Hoće li ovo poslužiti:

https://vidam.hr/tipla-mungo-mit-sh-k2-12x80/
https://vidam.hr/mungo-mit-sp-300-injekcijski-mort/

Za bojler ide navojna šipka, za vitrinu kuke.
Poslužit će.

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ovo mi je iduća tema za razraditi na temu ytonga nakon što riješim tv, ovo mi je pomoglo hvala.

Treba bi napraviti obodni zidić koji fali u etažiranju između kuća u nizu. Znači cca 40cm visine sukladno drugima već napravljenima i 3m duljine na kojeg bi išla ograda od cca 1.5m visine.
Pošto već ima ploča, estrih zbog pada i pločice mislio sam iduće napraviti:
- dijamantom izrezat pločice i razbiti estrih do ploče
- usidriti šipke 8mm u ploču i u nasuprotne zidove
- složiti ytong 20cm blokove i u njima rupu od 25mm (25mm jer imam takvo svrdlo negdje) da ih nataknem na ankere i zapunim rupe betonom.
- u taj prvi red, sukladno uputama za zidanje parapetnog zida ytongom, izdubiti za položiti šipku od 8mm u duljini od 3 metra i zapuniti mortom
- staklena mrežica i dvije ruke ljepila prije završne žbuke

Može li to držati ogradu od 1.5m visine koja se hvata na već postojeće ograde na suprotnim stranama?
Generalno, ne moraš ni bušit šipke u ploču, zabuši ih u nasuprotne zidove. Da se razmemo, niš loše nebu ako ih zabušiš i u ploču. No onda bar povećaj tu rupu u ytongu, pošto 8,5 mm betona sa svake strane šipke ne znači ništa.

Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Jedno amatersko, ta anker masa (npr. Sika AnchorFix-1), osuši li se sadržaj unutar kartuše brzo nakon korištenja. Znači, ako treba malo te mase, pa za godinu-dvije opet
Teško. Anker masa je dvokomponentna i svaka komponenta se nebi trebala samostalno osušit, no praksa kaže drugačije. I meni je bilo ostalo malo manje od pola, stajalo pol godine, i mislio iskoristit no ništa od toga.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote