View Single Post
Staro 25.02.2024., 12:10   #5473
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Ma đabe sve to ...

Mislim da ona priča koja se vrtila nedavno o tome da se Huawei povlači sa EU tržita je istina. Bar kaj se HR tiče. Bez obzira kaj je Huawei to opovrgnuo. Ponuda telefona se svela na svega 2 modela jedan flagship i jedan low budget telefon. Prava šteta.

Inače koliko sam ga koristio ovih nekoliko tjedana nikako se nisam mogao oslonit na njega kao primarni telefon. Iako nije neki reprezentativan model.
Harmony OS je odličan ali i dalje ostaje problema aplikacija. I to ne samo googleovih već onih iz AppGallerya. Ja koji od googlea koristim svega 2-3 app kao što su youtube, gpay i možda još jednu (kaj sam zaboravio) nisam se mogao prešaltat na Huawei iako sam uz sve to imao nativno instalirane GMS-app. Problem su notifikacije u oba slučaja. Jednostavno appgallery je zapušten dosta app koji nisu top popularne su zastarijele verzije po godinu-dvije dana to nitko ne ažurira. Iako i to nije problem jer se sve može to riješit preko petal searcha ili bilo kojeg apk purea i sl.
Recimo outlook kao najveća zamjena za gmail ne radi kako treba a to je app iz appgallery store-a. Notifikacije ne dolaze, nekad dođu ili kasne ali većinom ne. Tak da to je nešto preko čega nemrem preći. Dok recimo ako koristim email app od samog huawei exchange tamo radi normalno, možda ne tako impresivno brzo kao kod googlea ali radi. Jedina opcija da to sve radi je da se većina toga vrti preko gbox-a al za mene to nije opcija. GMS na harmony OS-u radi odlično ali problem su isto notifikacije. Navodno se može i to riješit ali to se isto plaća. Tak da se nisam više dalje upuštao u to. NFC radi iako mi Curve nije radio baš kako treba, mislim da je to do same app jer nije očito prilagođena HarmonyOS-u. Kad sam skužio di je problem plaćao sam kasnije najnormalnije.

Jedina nada ostaje Next i vidjet da li će Huawei uspjet privući developere. Prema zadnjim informacijama navodno mu do sada ide sve po planu. Više će se znati krajem ove godine.
Tualatin je offline   Reply With Quote