View Single Post
Staro 20.02.2024., 11:18   #6150
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Dobrodošao.
I ja sam prešao sa S21 (bez FE) na 14 Pro pred cirka pola godine.
Da te pripremim odmah. Ne bu bolje, lista za loše će ti samo rast. Čudo jedno koliko se meni toga nakupilo. I svaki put pomislim kako će na njuškalo. Al eto ne odustajem. Kad sam već kupio želim iskusiti bar dvije godine a onda ću vidjet dalje.
Ima tu dobroga da se razumijemo ali lista za loše je meni daleko veća od dobroga na žalost.
Ja sam se prebacivao jedno 3-4x prošle godine između Samsunga S22 Ultra na iPhone 13 i obrnuto
Predobro mi iPhone leži u ruci, ali koliko god se trudio i radio kompromise na nekim stvarima, ne mogu biti zadovoljan i opet se vratim na Android.


Kamere mi nisu bitne toliko (tj. zoomovi na S22), pa ajde. Display - jako me smeta 60Hz na iPhoneu, ne znam jel do toga ili do nečeg drugog, ali kada scrollam neke dugačke liste, na samsungu je jedan flick dovoljan da dođem do dna liste dok na iPhoneu moram to napraviti 3-4 puta.


Notification center mi je isto slab naspram Androida - neke WhatsApp poruke skroz pročitam kroz notifikaciju (pa mogu ili ne moram reagirati na nju ) dok na iOS-u nisam skužio kako i mogu li to napraviti. Još jedan mehanizam mi je fora kod Androida i WhatsAppa - kad mi netko pošalje sliku ili video, ona se odmah pokaže u galeriji - pa ju mogu vidjeti i bez otvaranja poruke. Dok na iOS verziji moram otvoriti chat da bi se slika počela preuzimati (iako mi je uključeno automatsko skidanje medija).


Firefox mi je isto jedan dealbreaker - na Androidu Firefox dozvoljava uBlock - na iOS-u ne (zbog iOS-a, ne zbog Firefoxa). Probao sam onaj 1Block ili kak se zove, al nije to to. Još bih preživio korištenje Safarija za mobilno surfanje, ali treba mi uBlock


Onda još jedna stvar mi pada na pamet - Google Maps - ako hoćeš da ti bude glas na hrvatskom, ali interface na engleskom - neće da može
A koristim ga svaki dan na Android Auto / CarPlay i ubije me hrvatski interface, samo da bih imao hrvatsku navigaciju.


I kad smo kod CarPlaya - to je isto jedan veliki dealbreaker - "mrdanje" karte na ekranu auta - moraš uključiti prikaz strelica, i onda ti se pojave strelice gore/dolje/lijevo/desno i s tim korak po korak mrdaj kartu da vidiš rutu itd.
Na Android Auto fino prstom povlači po ekranu i super.


Tako da, eto probao sam nekoliko puta po nekoliko tjedana/mjeseci natjerati se koristiti iPhone - ali jednostavno mislim da je činjenica da je Android više funkcionalan. Nije iPhone i/ili iOS loš, ali za mene je ipak preslab.
blackshtef je offline   Reply With Quote