View Single Post
Staro 18.02.2024., 08:48   #4011
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
I ja mislim da moram najprije do ortopeda. Visak kila je sredio koljena i nema te tehnike koja ce ukloniti bolove kod cucnjeva dok to ne sredim. Cak i pri cucnju bez tereta je iznimno bolno.
Bol ne znaci nuzno ostecenje vec upozorenje tijela da mu nesto ne pase.
Posto je bol multifaktorska, biopsihosocioloska.

Mozes biti zesce potrgan, da te nista ne boli, a i obrnuto.

Ne kuzim cemu onda uopce postanje oko tog koljena? Da dobijes potvrdu vlastitog misljenja da si ostecen, ne mozes nista i to je izvan tvojih ruku?

Za tehniku pitam jer vecina ljudi ne zna cucnut posteno ni da im zivot ovisi o tome.
Pokret iniciraju koljenima koja guraju naprijed dok jednostavno koljeno vise ne ide naprijed, a kad to radis s viskom kila i ne utreniran, e onda je zaista neugodno jer radis veliki pritisak.
A ako nije tehnika u pitanju, postoje varijacije cucnja koje stavljaju minimalan stres na koljeno.
U konacnici, mozes i cucanj zamijeniti s drugim vjezbama koje stimuliraju iste misice koji rade u cucnju.

Za postat video ti treba ukupno 40 sekundi, 30 da snimis, 10 da ga uploadas negdje i postas link tu/na pm pa se eliminira ta varijabla.

Ali je lakse reci da si za ortopeda, cekat pregled, ako nesto i je, onda operaciju, oporavak i za jedno godinu dana mozda mozes raditi cucanj, koji ce opet boliti u pocetku
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote