View Single Post
Staro 15.02.2024., 18:41   #19416
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,008
LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja

Proveo sam popodne i večer uz novi Philips 65” OLED.

Ne znam koji model, gotovo sigurno jedan od (naj)jeftinijih.

Gledali smo Blue Planet u punoj UHD HDR raskoši sa BD UHD diska. Slika je malo spooky. Na pristojnoj udaljenosti izgleda kao da gledam akvarij u ZOO a ne sliku s TVa. Slika je toliko realna onome što oko vidi da zahtjeva privikavanje da se čovjek opusti. Meni to nije uspjelo tih pola dana.

24p i 23.97p izgledaju jako trzavo gotovo negledljivo trzavo ako je motion smooth isključen. Moj (pra)stari CCFL LCD TV bez ikakve interpolacije to odradi puno bolje i fluidnije. Kao da TV nije u stanju raditi na 24p pa radi dejudder kao PC monitor ali to nije to. Uz motion smooth to izgleda jako dobro ali artefakti kada fula bodu oči i meni osobno smetaju. Koža od dupina je imala jako čudne teksture i tu se TV teško snalazio.

Stari TV programi u SD kvaliteti na tome izgledaju očajno bar na ugrađenom playeru. Govorimo u MPEG2 transport streamu skinut direkt s DVB-T. Ne znam kako to netko može gledati sa 2-3 metra.

DVB-T2 već izgleda bolje ali opet su artefakti vrlo uočljivi i na većim udaljenostima. Kad se uključi filter makar na low (najslabije) teksture se praktički skroz gube kao da gledam prejako komprimirani DivX (prejak je).

Na nekim presetima se to manje vidi ali onda je slika… blah.

Ostalo: daljinac je dobar, UI je brz i responzivan. To me ugodno iznenadilo. Oko USB portova ima dovoljno mjesta da si dva debela USB sticka ne smetaju.

Kvaliteta izrade mi se čini slabija nego LG. Tipično za kineskog Philipsa.

To je moj dojam, nikako stručno mišljenje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote