View Single Post
Staro 08.02.2024., 15:45   #44451
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,893
Kao netko tko je imao tubeless od 2015-te, a vozio iskljucivo rekreativno, mogu samo reci pun k ulozenih para da bi se vozio na nizem tlaku i da bi te mlijeko prskalo po dupetu.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3626377

Istina, tubeless me nije nikada izdao jer nisam cvikao gume. Samo bi busio rupice. Nakon par sezona te gume su bile masne izvana od mlijeka koliko je to curilo. Ali su uredno drzale 1,5 bara po mjesec-dva nevozenja.

A ako rijedje vozis, onda ces previse cackati po tubelessu i to nije neki gust. Mijeko se susi, stvore se koralji od latexa, ostane ti samo sveta vodica koja nema fukciju, svako pola godine-godinu skidaj sve, cisti, puni... A mlijeko je ljepljivo i to sam mrzio raditi.

Imao sam uvijek sa sobom zracnicu i molio se da mi nece trebati. Ne mogu si zamisliti da se sav userem od mlijeka samo da uguram unutra zracnicu, aj bok. Meni su te zracnice propadale na godisnjoj bazi jer su pucale po savovima/pregibima od stajanja i topline.

Ali gust i udobnost voznje na tubelessu je bio neopisiv. S tim da sam isao na lakse kotace i gume pa se to dosta osjeti u voznji, bajk je eksplozivniji kad nemas puno mase koju treba zarotirati. Uparis to s boljom gumom i osim brdo utucene love, pocnes se keziti ko neki kreten dok jurcas sam po sumi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote