View Single Post
Staro 08.02.2024., 12:54   #315
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sad si me razbucao

Ne kuzim to sa spajanjem shielda na jednoj strani, to sam vec procitao. Sve upute koje citam za shielded kablove kazu "ponovi istu stvar i na drugoj strani" :/ Nemam neko centralno mjesto ni uzemljenje npr. patch panela. Imam ONT, modem, switch i AP-ove.

Za punu zicu nisam siguran hocu li je uopce moci protjerati kroz kanalice i buzire. To sam nekako otpisao. Zbog POE gledam bas iskljucivo bakar. Ali morat ce biti strained.

to sa uzemljivanjem amerikanci drkaju na to i većinom ćeš samo od njih to i pročitati. vjerojatno jer su im kuće od wc papira pa ih je strah.

uzemljiti shield nema potrebe, niti sam ja to ikad radio na svim svojim i poslovnim i privatnim montažama, niti sam se s time susreo na već provučenim trasama di je uopće bio kabel sa shieldom.

u startu kabel koji nema shield automatski neće imati na sebi ni parazitski napon
kabele sa shieldom koje sam vidio gotove često nisu imali metalni konektor.

ja osobno iako imam ftp kabele po svuda, taj shield režem i ne spajam ga nigdje. jer šta, nakupi mi se napon na shieldu i kamo da ga odvedem, na plastični switch? ako nekim čudom imam metalni switch opet šta - kamo da spojim shield kad stavim plastične konektore? znači trebam kupiti i metalne konektore?

i onda šta, time sam upravo bacio xyz volti parazitskog napona na kučište uređaja - i kamo onda s njim, kad ti uređaji ionako imaju DC napajanje i nemaju uzemljenje...
kužiš poantu? i onda stavim ruku na metalni switch i strefi me 360V koji su se nakupili u kabelu? koliko puta te stresla struja jer si taknuo kučište satelitskog receivera? nebrojeno puno, barem mene. ista stvar kad takneš antenski konektor na tv-u, pred par godina sam na opletu zemaljske antene multimetrom izmjerio oko 600V.

zajebi shield.
jp_rv je offline   Reply With Quote