Tema: Automobili
View Single Post
Staro 07.02.2024., 21:25   #71955
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Lol, a kojem to novom autu za obične smrtnike ne padne vrijednost? Što skuplji auto, to mu više u postotku padne vrijednost čim izađe kroz vrata salona. Ko voli nek izvoli, i tako je od kad ja znam za sebe.
Vjerujes da ce netko za deset godina, gledati polovne (trenutno) statusne modele EV-a, te se bacati u trosak novih baterija, dok ce isti imati vec nekoliko nasljednika modela? A sve u nametnutom mentalitetu, najnovije je najbolje? Gdje su , opcenito nova vozila svedena na proizvod, razine novog prenosnika ili telefona? A stari model je sramota u svijetu prevozeceg Apple vozila. Pa vec sad u peripetijama MG-a, gdje nije htio priznati garanciju, vlasnici nakon litanija razocarenja, niti ne pomisljaju investirati. A gdje su tek visestruko skuplji modeli?

Kupovat ce polovne recentne modele, a sto ce onda biti s odrzivim EV-jcima, koji ce camiti praznih utroba na nekom globalnom Jakusevcu i cekati $trategiju zbrinjavanja? I nisu samo baterije, gdje su ekrani i ostali dijelovi? Dvojim da ce cijene biti pristupacne ili motivirajuce i na pomisao.

Vidi ironije, onaj tko bas zeli prenamjenu, taj ce uzeti neku lijepu karoseriju, pa ce ljepotu pretvoriti (ako mora) u EV-jca. Cekaj desetak ili vise godina, kad naknadna pamet postane globalni zakljucak.

Kad si zadnji put bio kod nekog boljeg autoelektricara ili servisera? Pa da pitas sto ljudi misle generalno o danasnjim vozilima, prije i nego se spomene EV. Nikad se vise nisu cijenila starija vozila.

Mislis da ce netko uredjivati staru Teslu, poput stare verzije telefona, te ce slikati napredak renovacije, kako sto u temi ljudi cine svaki tjedan?
Visage je offline   Reply With Quote