View Single Post
Staro 05.02.2024., 18:29   #551
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 711
Ne možeš baš neograničeno više provesti. Mislim da je do 1300€.
Kod brata mi je baš započeta ugradnja 16,6kW. Ekipa mu može raditi samo subotama pa će se to oduljiti na 4 takve bez kiše.
Pratim malo u mojoj okolini koliko tko proizvede i rekao bi da orijentacija krova jako puno znači pa me to za sada odgađa prije nego se odlučim za svoju jer nemam krov prema jugu.
Pa tako imam primjer za ovaj siječanj (sunčan poprilično) 19kW elektrane koja je proizvela 1300kW idealno orijentirane prema jugu i one od 17,5kW koja je proizvela 850kW koja ima 60% panela prema istoku i 40% zapadu.

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nemam iskustva nažalost jer me neriješeno imovinskopravni odnosi na krovu sprečavaju da stavim solare gore, ali ozbiljno razmišljam o stavljanju solara u vrt.


Kontaktirao sam bio samo E-0n, oprema im je bila top, ali cijena top2.
Elektrana od 5.3 kw je bila tadašnjih 80.000,00 HRK.
Po današnjim cijenama po onome što čitam na grupama koje se bave solarima, pristojna ponuda za opremu je 1 kw = 1.000,00 eura.
Nerješeni imovinsko pravni nisu uvjet za stavljanje elektrane ali jesu za dobiti poticaje.
820€ po kW mi je bratova ponuda, 850 moja. Navodno je razlika u vrsti nosača jer je kod njega kosa AB deka, kod mene drvena.

Ne znam točno koje komponente su u tim ponudama, brat vjeruje izvođaču bezuvjetno.
Ono što sam vidio je da je inverter ovaj: https://www.schrack.hr/trgovina/izmj...vi61703-p.html

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 05.02.2024. u 19:05.
goran1985 je offline   Reply With Quote