Tema: Automobili
View Single Post
Staro 04.02.2024., 17:20   #71900
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ali to ne znači da ako kupuješ novi auto (jer nemaš vozilo ili imaš prastaru kramu koja nema spasa nego je drito za otpad) da ne smatraju kako dugoročno EV nije bolji za okoliš od ICE.
Normalnih gabarita vozila i dalje traze manje resursa od citavog lanca potrebstina za realizaciju EV-a. To pravi GP zastupa jos od 2000-tih. Reci da nije vazno iz kojeg se izvora nadopunjavaju EV vozila, je civilizacijski retardirano u svakome smislu odgovornosti i zdravog razuma. To moze reci ili netko zlonamjernan, ili tko je zasljepljen posjedovanjem.

Ako najveca stanica (plural) moraju se pokretati dizel generatorima, ciji troskovi izlaze izvan svih okvira onoga sto bi se moglo nazvati zelenim, tada isti model prenesen u svijetu indikativno je retardiran, jer ponistava ono, radi cega je nesto deklarativan "napredak" ostvaren.

Na COP-u iz 2021 - UN sumitu za klimu, na koju dolaze najvise drzavno sponzorirani zeleni, kategorije Grete i ogranizacije kroz koje trbuhozbore kompanije/lobiji, vec je zakljuceno da EV moze biti samo povremeno vozilo u gradovima! WEF ideja sad i javno biva prenosena njihovim zakljucima, koji su politicka preporuka = ultimatum.

Vec sad Bidenova administracija drugu godinu za redom navodi da zeli model u kome za masovni tranzit gradjani se trebaju odreci osobnih vozila. A tranzicija ide iz djepa poreznih obveznika za milijarde koje ih nitko nije pitao.

Zato je i nastala nova kovanica Maas (Mobility as a Service) koja zvuci plemeniti, socijalna, dok se ne iscita postulat njenog nastanka, preporuka ne posjedovanja vlastitog vozila!

Ispod cekica najnoviji Green Peace uradak (teleprometerski) u kojem se baca ravnoteza s EV-a na MaaS, to ce sad biti smjernica medija za naredne godine. Zato pravi zeleni prelaze u ekstremne organizacije, jer sve je postalo ekstremno. Tako da je EV kategorija, tek tranzicijska, po Staljinu, korisna budala.



Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Glede teme rudnika, osobno mi je genijalno koliko ljudi se diže na noge zbog "male djece po rudnicima litija" i za sve je to kriv EV A to što uredno već 20+ godina kupuju mobitele (da se nekačim sad i na milijun vrsta drugih uređaja na baterije) - tu ne vide nikakvih problema.
Hoces li ili neces kupovati telefon je izbor. Hoces li kupovati EV, u politickom smislu strategije koja se nasilno gura - nema izbora!

EV/Hibridi su politicki nosene odluke koje su (trenutno) ultimatum. Na stetu proizvodjaca koji vise od dekadu i pol trpe posljedice, od trenutka kad je svaki model morao imati barem jednog hibrida ili recentnije EV-a.

Zbog kojih su izazvane konstante nestasticre, koje unose konstantni nemir u svijetu resursa. MIT je prvo 2010 naveo da u nadolazecoj eksploataciji, zemlja nece imati dovoljno sirovina za EV revoluciju. 2022. MIT je ublazio, rekavsi da ce vjerojatno biti, ali uz nevidjene socijalne i moralne posljedice.

Tebi je genijalno, jer tvoje razmisljanje je upravo na tragu konzumerizma i debate koju snadbjeva google pretrazivanje. Bio sam clan te glupe ogranizacije, dok si, vjerojatno jos isao u osnovnu skolu i ne preko Vidan sinekure, vec direktno u Amsterdamu. S divljenjem sam pratio EV pricu, dok nisam shvatio koliku cijenu treba platiti. Rudnici za EV nezajzljivost su kategorija izvan svih usporedbi. Vec sam stavio prosle godine, oprosti sto nemam zelju listati stare upise, jer znamo, da te iskreno to uopce i ne zanima. Dojam "forumskog prava" mi je izrazito odbojan i nimalo stimulativan.

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Pa Espace ima 6 generacija, dakle još tri nakon tog. Ovo novo je sve nakarada. 3rd gen Espace je ovo 1996-2002
.
Za kretanje na studij u Pragu, vozio sam jedinicu tri mjeseca. Ocev prijatelj Karel, mi je dao na koristenje, jer je imao problema s koljenom. U svijetu simentricnog ideala dizajna, mozda nekome izgleda staromodno, ali kad god sam ga pogledao izvana, bio sam odusevljen.

Druga verzija, trgovac lagano lupa nogom po vratim, a vrata se poput balona vraca na mjesto. Ako sam dobro upamtio, taj dio je bio od posebne plastike.

Istina, nema puno ljepih nasljednika, jer kategorija osmisljavanja vozila za obitelj, deformirana je pojmom SUV-a. Zato su amerikanci 90-tih posebno brizno odrzavali taj tip vozila, te su presli EU. Ne znam dal se zove Europa ili Pacifica od Cryslera, ako mislim na pravi model. Jako dopadljiv uzivo.

Stotine malih detalja, kod ulaska, opsluzivanja, vjerojatno motorizacijom nista posebno, ali lijepo osmisljen. Morao bi pogledati u katalog americkih minivana. Posebno toliko dobrih ideja na temu kliznih vrata.

I za kraj poslastica Hammu:
https://www.youtube.com/watch?v=qKa8mVOe5so&t=13s

...
Visage je offline   Reply With Quote