Tema: Automobili
View Single Post
Staro 01.02.2024., 14:59   #71838
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Pa jebemu lebac
...
A sad ga i ti brate seruckaš ko veliki

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ako zanemarimo da kad se zapale EV da gore kao suma i borovina kod Mate Bulica
Je, ovaj dio je njesra.
Ali ako pogledaš koliko se u postotku više ICE vozila zapaljuju (dakle da ponovim, govorim o postotku ne o broju vozila, jer neki ne razumiju da iako EV vozila ima puno manje, to ne utječe na statistiku postotka) - dalo bi se raspravljati što je štetnije.
Ali ajde, ajmo reći da si u pravu.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ako zanemarimo da neki imaju redovite servise skuplje nego ICE vozila
Molim, di, kako, što?

Ovo ne da si blebnuo nego ono... em su u prosjeku debelo jeftiniji, em najveći proizvođač (TESLA jelte) na svijetu niti ne traži da ideš na redovne servise ako ne želiš, a svejedno si pod garancijom.
Kad sam se raspitivao za kupovinu kod ovih "standardnih" proizvođača i pitao za cijenu servisa unutar garancije - doslovno su mi rekli cifre od 80 do 120 EUR za godišnji servis.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ako zanemarimo da u procesu prozvodnje ostavljaju co2 otisak kao valjda 2 ICE-a
Ne znam točne brojeve, ali je istina - puno više otiska u proizvodnji ostavljaju.
Uglavnom se sve offseta u 4-8 godina, ovisno o proizvođaču, točnom modelu, državi u kojoj živiš (kako proizvodi struju), koliko km godišnje napraviš...

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ako zanemarimo da jos uvijek neznamo kako ce se reciklirati baterije
Opet - o čemu ti?
Da je savršena situacija - apsolutno nije.
Ali doslovno imaš specijalizirane firme koje tako zarađuju, a i večina proizvođača gleda to odrađivati i in-house.
Naravno ne zbog dobrote svog srca, nego zbog vrijednosti materijala.

I zadnje što sam gledao je da svi preko 80% materijala iz baterije uspješno recikliraju.
Ova neka firma iz DE što sam ih bio popratio, tvrde da će unutar godine biti na preko 90% materijala.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ako zanemarimo da bilo kakav popravak baterija ili necega treceg sto nije pokriveno garancijom zahjeva kupnju novog vozila
Većina renomiranih proizvođača daje garanciju od 8 do 10 godina na bateriju, misliš da dok prođe tih 8-10 godina će biti ista cijena baterije u kapacitetima koje ti treba za vozilo koje sad kupiš?

I što to "treće" krepa što traži da kupiš cijelo vozilo, jer je inače neisplativo?

Koliko kenjave, to je strašno...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je online   Reply With Quote