View Single Post
Staro 31.01.2024., 05:51   #9
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,494
Conan nije moja šolja čaja. Uz američku verziju, postoji i BD verzija najboljih priča.
Jednu epizodu je crtao Stevan Subić. Ima dosta Hr i Sr crtača koji rade za strance pošto kod nas i u Srbiji nema kruha od toga.
Ugl za tog BD Conana kažu da je tako-tako, nije baš nešto, BG je izdao par komada. A mislim da i srpski Makondo.

@spiderhr: odem kako kada, kako na što..Mafest, CRŠ, bili smo ljetos u Brtonigli. Odem na Interliber...

Kad se spominju komplicirani serijali, Nathan Never kojeg pratim je jedan od zeznutijih, postoji red čitanja. Ima hrpu spinoffova, rebootova, multiverzuma, svašta-nešto. Nije radnja komplicirina, samo su sve isprepleli.

Dylan Dog mi je isto drag, ali tu kupim tu i tamo remitendu (one pakete oštećenih starih kios brojeva 3u1) pa čitam.

Prometeju isto nisam čitao, ali ono što sam čuo od ekipe i što sam vidio u previewu (Fibra vam ima za svaki strip PDF preview, nema samo za nastavke istog serijala pošto nema smisla), nije to za mene.

Za Jodoverse sam naveo 2 najjača, tj da budem precizniji pod Inkal uz sam Inkal ide Prije Inkala i Poslije Inkala. Ja ih uvijek čitam po redu nastanka: Inkal, Prije pa Poslije.
Tu su još Tehnoočevi, crtao ih je Zoran Janjetov i dosta drugih manjih stripova od kojih bi izdvojio još Metabarons: Castaka. Zadnje iz Fr je Meta-Baron serijal kojeg je kod nas izdao Hangar 7. Ameri su sada preuzeli i crtaju i pišu nove priče, ali nije mi to to bez Jodorowskog. Castaka je proširena povjest nastanka same kaste Metabarona, postoji u samim Metabaronima super skraćena verzija na par strana.

Transmetropolitan je jako dobar, a Preacher odličan. Preacher je isto od Garth Ennisa, dok je Transmetropolitan Ellisov. On vam je radio onu uspješnu Castlevania anime seriju za Netflix dok ga nisu šutnuli zbog nekakvih sex skandala...

Tko voli Batmana, ima kod Fibre, hrpetinu probranih epizoda. Ja imam svega par komada jer uzimam samo što mi se sviđa.

Ennisov Hitman mi je isto super strip. Preporuka i za taj serijal kome se svide Punisher, Preacher, the Boys i ostali njegovi.

Drage su mi i Bajke (Fables) po kojima je nastala igra The Wolf Among Us. Likovi iz bajki, narodnih priča i slično koji nisu savršeni kao u tim pričama i koji žive zamaskiranu u našem svjetu (Pinokio je nekakav silovatelj, Veliki zli vuk tj Vučko u fibrinom prijevodui je policajac...itd...). Ideja je skroz luda i zabavna, dosta dobar serijal, Fibra je trenutno izbacila 13 od 15 knjiga glavnog serijala van.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 31.01.2024. u 08:38.
Disco je online   Reply With Quote