View Single Post
Staro 30.01.2024., 12:35   #44337
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 656
Citiraj:
Autor Tean Pregled postova
U zadnjih 5 godina vozim alu rame (Speciulaized Diverge, Cube Nuroad) uglavnom cesta. Zanima me da li bi osjetio znatnu razliku u udobnosti (znate kak je to kad se spuštate po lošim cestama) ako si priuštim nekog karbonca, naprimjer?

https://www.cube.eu/de-en/cube-attai...6c4cdec7f7e2d9

Gume ionako vec imam 32 i to ne mislim mjenjat.
Presao sa nuroada na defy sa karbon dfuse volanom i dfuse sic štangom, i dosta se to flexa i upija neravnine...

cube nema te điđe miđe kolko znam, pa ne znam kolko to igra ulogu

Vozio sam cubea sa 35mm i boljele su me ruke, tj dlanovi i zglobovi, ali dobar dio toga je bilo navikavanje na cestovnjaka i to sve.. ali znalo je bolit ko sam vrag, ali sam i ja imo prepumpane gume... da sam vozio na nižem tlaku mozda me nebi smetalo.

Na defy vozim 28mm i sve je karbon i gume su mi na ok tlaku (tipa 5.5 bara za mene 95kg). ali nemam problema sa bolovima od tih mikroudaraca...

Uglavnom, sve je to bilo ok za cca 50-80km, međutim kad sam počeo voziti ovo preko 100, tu se dosta osjetila razlika u udobnosti, nakupi se tih mikroudaraca jako puno... a često vozim i bez rukavica po po ljeti i nemam nikakvih problema ni sa dupetom, ni sa dlanovima.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote