Tema: Automobili
View Single Post
Staro 20.01.2024., 02:02   #71634
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Bas citam :

Citiraj:

NEGATIVNA RECENZIJA na autokuću Grand Auto d.o.o. i vozilo marke MG HS.

U srpnju prošle godine smo kupili auto (0km, novo vozilo). Auto ima garanciju 7 godina. Mg Hs, luxury oprema, 30 tisuća eura. Nakon tjedan dana vožnje počele su se dešavati situacije koje ugrožavaju živote putnika.

Npr. bebu od 2 mjeseca sam stavila u sjedalicu, zatvorila vrata i auto se zaključao dok je smart key bio u vozilu (što se ne smije dogoditi). Njima to ne znači da je bio ugrožen nečiji život na 40 stupnjeva vanjske temperature.

Sigurnosni sustav je takav da si svakom vožnjom životno ugrožen. Baca iz trake u traku, naglo ispravlja volan do te mjere da se svaki puta scimaš i jedva vratiš u svoju traku. To njima isto ne znači da su životi ugroženi.

Glavna kamera koja je zadužena za sve sigurnosne opcije ne radi. Tj radi pa ne radi. Peta vrata se nekad otvaraju, nekad ne. Gps ne funkcionira.

Što je najgore, glavni kompjuter većinom uopće ne prihvaća naredbe, npr kada na gumb želiš isključiti opciju 'track control'. Itd itd.

Unatoč silnim pokušajima komunikacije putem maila, naišli smo na otpor od strane GrandAuta doo gdje je njihov tehnički ekspert utvrdio da su problem samo peta vrata, a ne sve ostalo za što imamo foto i videodokumentaciju, svjedoke i uostalom, nalaz vještaka. Tehnički ekspert koji nema apsolutno nikakvog pojma o samom brendu te karakteristikama vozila, izuzetno bezobrazna i bahata osoba koja je vozilo odvezla u radionu sa riječima da će doći po nas da budemo prisutni, vraća vozilo nakon sat i pol čekanja sa bebom da bi rekao da je napravio analizu, ali nam neće dati podatke analize na što sam ja rekla da ne pristajem preuzeti vozilo jer ne znam što je radio u toj radioni...da bi nas nakon toga on i prodajna savjetnica ispratili van iz autokuće.

Nakon još nekoliko mailova i dalje nailazimo na ignoriranje i tvrdnje da dijagnostika nije pokazala kvar (što uopće ne mora pokazati u tom trenutku nego se greške mogu pojavuti 3minute nakon). Sami "" ekspert "" se vozio u vozilu i potvrdio je većinu naših stavki reklamacije, da bi na kraju izjavio da je sa vozilom sve u redu.

Angažirali smo vještaka koji je u svom nalazu i mišljenju zaključio da vozilo nije sigurno za korištenje te smo zatražili povrat sredstava.

Na odvjetnički dopis odgovaraju da se ja osobno oglušujem na njihove pozive (niti jednom me nisu nazvali niti kontaktirali) te da, s obzirom da je u trenutku vještačenja vozilo imalo xy kilometara, a sada ima xyz kilometara, oni zaključuju da je vozilo ispravno.

Napominjem da smo mi možda naletili na 1 od 100 vozila koje je neispravno i ok, zamjeni ga, vrati novce, ali nemoj obmanjivati kupca.

Iznos vozila je 30.200,00 eura+ kamata koju plaćamo za svaki leasing obrok.

Tako da, radi vlastite sigurnosti, savjetujem da izbjegavate autokuću GrandAuto (zastupnici za MG vozila) i sama vozila brenda MG jer smo od još nekoliko ljudi čuli da imaju sličnih /istih problema. - Izvor
Visage je offline   Reply With Quote