View Single Post
Staro 18.01.2024., 10:39   #1721
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova
U zakonu ne bi hilo loše definirati da kod gradnje novogradnje svaki investitor alocira jedan postotak stanova za socijalni/povlasteni najam kako bi grad/država mogli nuditi ljudima slabijeg imovinskog stanja povoljan smještaj i kako me bi dolazilo do pretjeranog broja praznih stanova kao što je to sada slučaj.
Ono gdje je rupa u toj taktici je to što b u Hrvatskoji najmoprimci takvih stanova bili djeca lažnih branitelja, raznih ministara i poglavara…

Npr, sagradiš zgradu na Pantovačku/Mejama/ubaci ime random skupog kvarta.
Zašto bi socijalni slučajevi trebali biti smješteni u najskupljem kvartu u gradu?
To mi je besmislica.


Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Agencije su također dijelom krive za napucane cijene. Frend nedavno prodavao stan - tražio je 140k. Javili su mu se iz više agencija, on ih fino odbio jer im nije htio platiti proviziju, ali kažu oni ništa se vi ne brinite dići ćemo mi cijenu na 145k taman da mi sebe namirimo. I tako se stan i prodao - ljudi su ga platili 145k, agenciji su platili još 5k za uslugu i stan koji se privatno prodavao za 140k preko agencije su platili 10k više.

"Agent" koji je prodao taj stan je prvi put bio u stanu, prvi put ga vidio. Ništa nije znao ni beknut o njemu.

Za napucane cijene nekretnina je dijelom kriv i prelazak na Euro, kada se trebalo oprati milijarde i milijarde kune koje su se držale sa strane u madracima.
Pa mi priča klijent građevinar da je prodao 53 stana, od toga 40 komada u cashu.
Colop je online   Reply With Quote